fbpx
Connect with us

Διεθνή

Μουντιάλ 2022: Αυλαία 2ης αγωνιστικής, ντέρμπι Αγγλία-ΗΠΑ – Το πρόγραμμα

Μουντιάλ 2022: Αυλαία 2ης αγωνιστικής, ντέρμπι Αγγλία-ΗΠΑ – Το πρόγραμμα

Σέντρα στη δεύτερη αγωνιστική της διοργάνωσης γίνεται την Παρασκευή (25/11) με τις αναμετρήσεις του 1ου και του 2ου ομίλου.

Αναμφίβολα από το πρόγραμμα ξεχωρίζει η «μάχη» της Αγγλίας με τις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής, η οποία θα ρίξει την αυλαία, αφού χρονικά είναι το τελευταίο ματς. Τα «Τρία Λιοντάρια» προέρχονται από την επιβλητική επικράτηση 6-2 στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου κόντρα στο Ιράν, τη στιγμή που οι ΗΠΑ έμειναν στο 1-1 με την Ουαλία.

Στο άλλο ματς της ημέρας, οι Πέρσες θα αντιμετωπίσουν την έτερη ομάδα της Μεγάλης Βρετανίας, με τις δύο ομάδες να αναζητούν την πρώτη τους νίκη στο τουρνουά, με στόχο να μπουν δυνατά στο «κόλπο» για την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Στον 1ο όμιλο, αναμετρώνται Ολλανδία και Εκουαδόρ. Οι δύο ομάδες προέρχονται από νίκες στην πρεμιέρα, καθώς οι Ευρωπαίοι επιβλήθηκαν 2-0 της Σενεγάλης, ενώ με το ίδιο αποτέλεσμα ολοκληρώθηκε το ματς των Νοτιοαμερικάνων απέναντι στους οικοδεσπότες του Κατάρ.

Από την άλλη, οι Καταριανοί θα αντιμετωπίσουν τους Αφρικανούς, με τις δύο ομάδες να παλεύουν για την πρώτη τους νίκη στον όμιλο και να αυξάνουν τις ελπίδες που έχουν για την πρόκριση στην επόμενη φάση, αυτή των νοκ άουτ.

Συνοπτικά, το πρόγραμμα της ημέρας:

12:00 Ουαλία-Ιράν (ΑΝΤ1)
15:00 Κατάρ-Σενεγάλη (ΑΝΤ1)
18:00 Ολλανδία-Εκουαδόρ  (ΑΝΤ1)
21:00 Αγγλία-ΗΠΑ (ΑΝΤ1)

Onsports

Το πανόραμα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΑΔΙΟ – ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
20/11 AL BAYT STADIUM
AL KHOR
ΚΑΤΑΡ-ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ 0-2
21/11 AL THUMAMA STADIUM
DOHA
ΣΕΝΕΓΑΛΗ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ 0-2
25/11 AL THUMAMA STADIUM
DOHA
ΚΑΤΑΡ-ΣΕΝΕΓΑΛΗ 15:00
25/11 KHALIFA INTERNATIONAL STADIUM
AR-RAYYAN
ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ 18:00
29/11 AL BAYT STADIUM
AL KHOR
ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΚΑΤΑΡ 17:00
29/11 KHALIFA INTERNATIONAL STADIUM
AR-RAYYAN
ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ-ΣΕΝΕΓΑΛΗ 17:00

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 1ου ΟΜΙΛΟΥ  

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
Ολλανδία 2-0 3
Ισημερινός 2-0 3
Σενεγάλη 0-2 0
Κατάρ 0-2 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΑΔΙΟ – ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
21/11 KHALIFA INTERNATIONAL STADIUM
AR-RAYYAN
ΑΓΓΛΙΑ-ΙΡΑΝ 6-2
21/11 AHMAD BIN ALI STADIUM
AR-RAYYAN
ΗΠΑ-ΟΥΑΛΙΑ 1-1
25/11 AHMAD BIN ALI STADIUM
AR-RAYYAN
ΟΥΑΛΙΑ-ΙΡΑΝ 12:00
25/11 AL BAYT STADIUM
AL KHOR
ΑΓΓΛΙΑ-ΗΠΑ 21:00
29/11 AHMAD BIN ALI STADIUM
AR-RAYYAN
ΟΥΑΛΙΑ-ΑΓΓΛΙΑ 21:00
29/11 AL THUMAMA STADIUM
DOHA
ΙΡΑΝ-ΗΠΑ 21:00

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 2ου ΟΜΙΛΟΥ

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
Αγγλία 6-2 3
ΗΠΑ 1-1 1
Ουαλία 1-1 1
Ιράν 2-6 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΑΔΙΟ – ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
22/11 LUSAIL STADIUM
AL DAAYEN
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ-ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ 1-2
22/11 STADIUM 974
DOHA
ΜΕΞΙΚΟ-ΠΟΛΩΝΙΑ 0-0
26/11 EDUCATION CITY STADIUM
DOHA
ΠΟΛΩΝΙΑ-ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ 15:00
26/11 LUSAIL STADIUM
AL DAAYEN
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ-ΜΕΞΙΚΟ 21:00
30/11 STADIUM 974
DOHA
ΠΟΛΩΝΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 21:00
30/11 LUSAIL STADIUM
AL DAAYEN
ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ-ΜΕΞΙΚΟ 21:00

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 3ου ΟΜΙΛΟΥ  

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
Σαουδική Αραβία 2-1 3
Μεξικό 0-0 1
Πολωνία 0-0 1
Αργεντινή 1-2 0
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΑΔΙΟ – ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
22/11 EDUCATION CITY STADIUM
DOHA
ΔΑΝΙΑ-ΤΥΝΗΣΙΑ 0-0
22/11 AL JANOUB STADIUM
AL WAKRAH
ΓΑΛΛΙΑ-ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ 4-1
26/11 AL JANOUB STADIUM
AL WAKRAH
ΤΥΝΗΣΙΑ-ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ 12:00
26/11 STADIUM 974
DOHA
ΓΑΛΛΙΑ-ΔΑΝΙΑ 18:00
30/11 AL JANOUB STADIUM
AL WAKRAH
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΔΑΝΙΑ 17:00
30/11 EDUCATION CITY STADIUM
DOHA
ΤΥΝΗΣΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ 17:00

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 4ου ΟΜΙΛΟΥ  

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
Γαλλία 4-1 3
Δανία 0-0 1
Τυνησία 0-0 1
Αυστραλία 1-4 0
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΑΔΙΟ – ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
23/11 KHALIFA INTERNATIONAL STADIUM
AR-RAYYAN
ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΙΑΠΩΝΙΑ 1-2
23/11 AL THUMAMA STADIUM
DOHA
ΙΣΠΑΝΙΑ-ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ 7-0
27/11 AHMAD BIN ALI STADIUM
AR-RAYYAN
ΙΑΠΩΝΙΑ-ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ 12:00
27/11 AL BAYT STADIUM
AL KHOR
ΙΣΠΑΝΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ 21:00
01/12 KHALIFA INTERNATIONAL STADIUM
AR-RAYYAN
ΙΑΠΩΝΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ 21:00
01/12 AL BAYT STADIUM
AL KHOR
ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ 21:00

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 5ου ΟΜΙΛΟΥ  

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
Ισπανία 7-0 3
Ιαπωνία 2-1 3
Γερμανία 1-2 0
Κόστα Ρίκα 0-7 0
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΑΔΙΟ – ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
23/11 AL BAYT STADIUM
AL KHOR
ΜΑΡΟΚΟ-ΚΡΟΑΤΙΑ 0-0
23/11 AHMAD BIN ALI STADIUM
AR-RAYYAN
ΒΕΛΓΙΟ-ΚΑΝΑΔΑΣ 1-0
27/11 AL THUMAMA STADIUM
DOHA
ΒΕΛΓΙΟ-ΜΑΡΟΚΟ 15:00
27/11 KHALIFA INTERNATIONAL STADIUM
AR-RAYYAN
ΚΡΟΑΤΙΑ-ΚΑΝΑΔΑΣ 18:00
01/12 AHMAD BIN ALI STADIUM
AR-RAYYAN
ΚΡΟΑΤΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ 17:00
01/12 AL THUMAMA STADIUM
DOHA
ΚΑΝΑΔΑΣ-ΜΑΡΟΚΟ 17:00

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 6ου ΟΜΙΛΟΥ  

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
Βέλγιο  1-0 3
Κροατία 0-0 1
Μαρόκο 0-0 1
Καναδάς 0-1 0
Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΑΔΙΟ – ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
24/11 AL JANOUB STADIUM
AL WAKRAH
ΕΛΒΕΤΙΑ-ΚΑΜΕΡΟΥΝ 1-0
24/11 LUSAIL STADIUM
AL DAAYEN
ΒΡΑΖΙΛΙΑ-ΣΕΡΒΙΑ 2-0
28/11 AL JANOUB STADIUM
AL WAKRAH
ΚΑΜΕΡΟΥΝ-ΣΕΡΒΙΑ 12:00
28/11 STADIUM 974
DOHA
ΒΡΑΖΙΛΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ 18:00
02/12 STADIUM 974
DOHA
ΣΕΡΒΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ 21:00
02/12 LUSAIL STADIUM
AL DAAYEN
ΚΑΜΕΡΟΥΝ-ΒΡΑΖΙΛΙΑ 21:00

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 7ου ΟΜΙΛΟΥ  

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
Βραζιλία 2-0 3
Ελβετία 1-0 3
Καμερούν 0-1 0
Σερβία 0-2 0
Η’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΑΔΙΟ – ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
24/11 EDUCATION CITY STADIUM
DOHA
ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ-Ν. ΚΟΡΕΑ 0-0
24/11 STADIUM 974
DOHA
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΓΚΑΝΑ 3-2
28/11 EDUCATION CITY STADIUM
DOHA
Ν. ΚΟΡΕΑ-ΓΚΑΝΑ 15:00
28/11 LUSAIL STADIUM
AL DAAYEN
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ 21:00
02/12 AL JANOUB STADIUM
AL WAKRAH
ΓΚΑΝΑ-ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ 17:00
02/12 EDUCATION CITY STADIUM
DOHA
Ν. ΚΟΡΕΑ-ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ 17:00

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 8ου ΟΜΙΛΟΥ  

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
Πορτογαλία 3-2 3
Ν. Κορέα 0-0 1
Ουρουγουάη 0-0 1
Γκάνα 2-3 0
ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΑΔΙΟ – ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
03/12 KHALIFA INTERNATIONAL STADIUM
AR-RAYYAN
Α1 – Β2 (49) 17:00
03/12 AHMAD BIN ALI STADIUM
AR-RAYYAN
Γ1 – Δ2 (50) 21:00
04/12 AL THUMAMA STADIUM
DOHA
Δ1 – Γ2 (52) 17:00
04/12 AL BAYT STADIUM
AL KHOR
Β1 – Α2 (51) 21:00
05/12 AL JANOUB STADIUM
AL WAKRAH
Ε1 – ΣΤ2 (53) 17:00
05/12 STADIUM 974
DOHA
Ζ1 – Η2 (54) 21:00
06/12 EDUCATION CITY STADIUM
DOHA
ΣΤ1 – Ε2 (55) 17:00
06/12 LUSAIL STADIUM
AL DAAYEN
Η1 – Ζ2 (56) 21:00
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΑΔΙΟ – ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
09/12 EDUCATION CITY STADIUM
DOHA
ΝΙΚΗΤΗΣ 53 – ΝΙΚΗΤΗΣ 54 (58) 17:00
09/12 LUSAIL STADIUM
AL DAAYEN
ΝΙΚΗΤΗΣ 49 – ΝΙΚΗΤΗΣ 50 (57) 21:00
10/12 AL THUMAMA STADIUM
DOHA
ΝΙΚΗΤΗΣ 55 – ΝΙΚΗΤΗΣ 56 (60) 17:00
10/12 AL BAYT STADIUM
AL KHOR
ΝΙΚΗΤΗΣ 51 – ΝΙΚΗΤΗΣ 52 (59) 21:00
ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΑΔΙΟ – ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
13/12 LUSAIL STADIUM
AL DAAYEN
ΝΙΚΗΤΗΣ 57 – ΝΙΚΗΤΗΣ 58 (61) 21:00
14/12 AL BAYT STADIUM
AL KHOR
ΝΙΚΗΤΗΣ 59 – ΝΙΚΗΤΗΣ 60 (21) 21:00
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΑΔΙΟ – ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
17/12 KHALIFA INTERNATIONAL STADIUM
AR-RAYYAN
ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 61 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ 62

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement

More in Διεθνή