Σπορ

Νίκη κορυφής για την Κ19 του Ολυμπιακού στην Τρίπολη (photos)

Η ομάδα Κ19 του Αστέρα Τρίπολης ηττήθηκε με 0-1 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού σε εντός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων οι ερυθρόλευκοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να σκοράρουν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Καρανάτσιο, έπειτα από ασταθή απόκρουση του Κακαδιάρη σε σουτ του Χαραλαμπόγλου.

Στην επανάληψη οι Αρκάδες είχαν τις ευκαιρίες τους με τον Ντερβίση και Καλλαντζή δίχως όμως να σκοράρουν και έτσι παρέμεινε το 0-1 μέχρι το τέλος.

Αστέρας Τρίπολης Κ19: Κακαδιάρης, Καπέρδας  (82′ Νικολόπουλος), Μποτόπουλος  (73′ Ντερβίση), Καραγλάνης, Λάσκαρης  (50′ Θωμάϊ), Καλλαντζή, Παπαδημητρίου  (82′ Κάλα), Τηλαβερίδης, Παπαδόπουλος Α., Μπάτση (50′ Ρουμπιές), Κεδίκογλου.

Ολυμπιακός Κ19:  Έξαρχος, Κουτσογούλας, Δάμα, Κ. Κωστούλας, Πλειώνης, Λιατσικούρας (86′ Λώλης), Δαρβίρας (76′ Πρεκατές), Μπάκουλας, Χαραλαμπόγλου, Καρανάτσιος (65′ Πνευμονίδης), Αλαφάκης.

Νίκη κορυφής για την Κ19 του Ολυμπιακού στην Τρίπολη (photos) Νίκη κορυφής για την Κ19 του Ολυμπιακού στην Τρίπολη (photos)