Νίκη της Κορίνθου στα Φιλιατρά

Η Εράνη γνώρισε φιλική ήττα με 1-0 από την Κόρινθο(υπό τό βλέμμα τού προεδρου της ΑΛΈΞΗ ΚΟΎΓΙΑ)στο τρίτο δυνατό φιλικό προετοιμασίας ενόψει της έναρξης των επισήμων υποχρεώσεων της στό παλιό γήπεδο φιλιατρων.

Οι πράσινοι τών Φιλιατρών είχαν θετική παρουσία στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ιδιαίτερα δε στο πρώτο ημίχρονο κυριάρχησε απόλυτα και το μόνο που της έλειψε ήταν το γκολ.
Στον αντίποδα της βρέθηκε μία ομάδα που λογίζεται στα μεγάλα φαβορί του ομίλου και η οποία κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα στο 60ο λεπτό ο Δερμιτζάκης. Μέχρι την επίτευξη του τέρματος οι πράσινοι είχαν την υπεροχή που δεν κατάφεραν όμως να μετουσιώσουν σε γκολ ενώ στο τελευταίο ημίωρο ο Κώστας Λυμπερόπουλος πέρασε στο ματς όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στη διάθεσή του.

ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΌ ΣΧΉΜΑ ΞΕΚΊΝΗΣΑΝ ΟΙ Κουμπαρούλης, Καπλάνης, Πέππας, Σάμπσον, Αναστασόπουλος, Δημητρίου, Μπάρκας, Κωνσταντόπουλος, Ηλιόπουλος.ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ:
χαρμπας,φλαριωτης,Μπουρδεκας,Βιλιος,Νικολακόπουλος,Παραματζης,Σταθόπουλος,Λεβεντακης,Καλογερόπουλος, Οικονομόπουλος,Κόλλιας..

Ο ΠΑΣ ΚΌΡΙΝΘΟΣ ΠΑΡΑΤΆΧΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟΥΣ Διάσσινος, Κυριαλάνης, Νικολάου, Γκούμας, Πέτρου, Παπανικολάου, Αμαραντίδης, Χατζής, Μερκούρης, Κουιμελης, ΈΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ:
Κουτσικος,Τζαβάρας,Ευθυμίου,Βαφειάδης,Δερμιτζάκης,Κορωνιωτης,Παπουλης,.

Επόμενα παιχνίδια για την Εράνη είναι την προσεχή Τετάρτη στην Τεγέα και την επόμενη Κυριακή με τον Πανθουριακό. Στο μεταξύ, οι πράσινοι εντείνουν τις προσπάθειές τους για την ολοκλήρωση των μεταγραφικών κινήσεων καθώς από μέρα σε μέρα αναμένεται η ανακοίνωση τερματοφύλακα ενώ σε επαφές βρίσκονται και για την απόκτηση ενός μεσοεπιθετικού.