Νίκη Βόλου – ΑΕΛ 1-2: Οι βυσσινί πήραν το τρίποντο δύο μήνες μετά και τερμάτισαν δεύτεροι

Η διεξαγωγή του έγινε στις 20 Ιουνίου και σε άλλο γήπεδο (το Δημοτικό Στάδιο Νεάπολης Βόλου) και το σκορ έμεινε το ίδιο με αυτό του Πανθεσσαλικού (1-2). Σε εκείνο το παιχνίδι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Τζιώρα στο 18ο λεπτό, όμως η ΑΕΛ έφερε τούμπα το ματς με δύο γκολ του Όγκμποε στο 41′ και το 45+3′.

Στα εναπομείναντα 40 περίπου λεπτά (το ματς συνεχίστηκε από το 49ο λεπτό), οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να σκοράρουν, με την ΑΕΛ να φτάνει πιο κοντά στο να σκοράρει όταν η προσπάθεια του Θωμαΐδη στο 55ο λεπτό σταμάτησε στο δοκάρι του Μπάγιτς.

Με αυτό το αποτέλεσμα η ΑΕΛ έμεινε στη δεύτερη θέση και η Νίκη Βόλου τερμάτισε στην τρίτη.

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Μπάγιτς, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Κυριακίδης, Γαβριηλίδης, Κριμιτζάς, Κάσσος, Κρητικός, Τζώρας

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουκιτσίδης, Θ. Παπαγεωργίου, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Πλέγας, Κ. Παπαγωργίου, Θωμαϊδης, Ογκμπόε, Πεντρόσο, Μαυρίας