ΟΦΗ – Βόλος 1-1: Άντεξε στο Γεντί Κουλέ – Δηλώσεις (+videos)

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον ΟΦΗ και το Βόλο στο “Γεντί Κουλέ” με τους φιλοξενούμενους να παίζουν με δέκα παίκτες για εξήντα λεπτά και τους Κρητικούς για πέμπτο σερί ματς να μένουν μακριά από τις νίκες. Στην αναμέτρηση μπήκαν πέντε γκολ και μέτρησαν τα δύο.

Δεν είχε νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΟΦΗ και το Βόλο που άνοιξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1 μετά από 100 και πλέον λεπτά αγώνα μαζί με τις καθυστερήσεις.

Στο παιχνίδι στο οποίο μπήκαν πέντε γκολ και μέτρησαν τα δύο ο Βόλος κατάφερε να πάρει έναν σημαντικό βαθμό, όπως εξελίχθηκε το ματς, στο ντεμπούτο του Άνχελ Λόπεθ στον πάγκο της ομάδα;ς της Μαγνησίας.

O ΟΦΗ για πέμπτο σερί παιχνίδι, τρίτο στην έδρα του έμεινε μακριά από τη νίκη με αποτέλεσμα να υπάρξει μουρμούρα, εκνευρισμός και αποδοκιμασίες κατά την αποχώρηση των ποδοσφαιριστών του από τον κόσμο.

Ο αγώνας ήταν αρκετά καλός σε εξέλιξη τόσο όσο οι δύο ομάδες έπαιζαν με έντεκα παίκτες όσο και στη συνέχεια με τον ΟΦΗ να βρίσκεται πίσω στο σκορ και να ψάχνει την ανατροπή.

Ένα παιχνίδι που τα είχε όλα, γκολ, φάσεις, ένταση, αποβολή, τραυματισμούς, καθυστερήσεις, χρήση του VAR σε αρκετές περιπτώσεις και πάνω από είκοσι λεπτά καθυστερήσεων και στα δύο ημίχρονα.

ΟΦΗ: Μπάουμαν, Μαρινάκης, Αμπάντα (77′ Νέιρα), Θοράρινσον, Καρώ, Πασαλίδης, Γκλάζερ, Μεγιάδο, Γκαγέγκος (46′ Φελίπε), Ντίκο, Μοσκέρα (62′ Ριέρα).

ΒΟΛΟΣ: Κόστιτς, Άλχο (80′ Ασλανίδης), Καλογερόπουλος, Σιέλης, Λούνα, Τσοκάνης (79′ Γκλάβτσιτς), Μπαριέντος, Κόμπα (62′ Κορνέτ), Κίτσος (46′ Μωραίτης), Ντέλετιτς (58′ Μύγας), Γκαρσία.