Όλα στο μηδέν στο Καβάλα – Αιγάλεω

Με τη «λευκή» ισοπαλία (0-0) ανάμεσα στην Καβάλα και το Αιγάλεω στο στάδιο “Ανθή Καραγιάννη” άνοιξε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής στη Football League.

Οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν από το 58’ με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Καζαντζίδη.
Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι, αλλά ο Δήμιζας απέκρουσε σουτ του Πετρόπουλου στο 12ο λεπτό. Η Καβάλα απάντησε με σουτ του Παπαδόπουλου στο 28ο, αλλά η μπάλα πέρασε έξω από το δεξί δοκάρι του Σικαλιάς.
Στο 58ο λεπτό οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Καζαντζίδης αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη γιατί ανέτρεψε τον Τσίτσαρη.
Ο Φαρινόλα στο 82ο λεπτό έκανε το σουτ, αλλά ο Δήμιζας ήταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε. Στο 90+2′ ο Πετρόπουλος έχασε την ευκαιρία του αγώνα με κεφαλιά σε κενή εστία να χαρίσει την νίκη στο Αιγάλεω.

Διαιτητής: Σ. Σιδηρόπουλος (Έβρου). Βοηθοί: Λ. Διαμαντής (Έβρου), Π. Τερζόπουλος (Έβρου), άριστοι όλοι τους!!!

Κίτρινες: Γαβριηλίδης, Μαρκόπουλος, Βόσαλικ – Τσαφταρίδης, Λάμπρου, Γκότοβος, Πετρόπουλος, Φαρινόλα, Συριόπουλος
Κόκκινες: 58′ Καζαντζίδης
Καβάλα (Δερμιτζάκης): Δήμιζας, Καζαντζίδης, Παπαστεριανός, Γαβριηλίδης, Μελισσόπουλος (85′ Αρναούτογλου), Κέρθι, Βόσαλικ, Στίκας, Μαϊδανός, Παπαδόπουλος (73′ Μαρκόπουλος), Χάντι (62′ Ορφανίδης).
Αιγάλεω (Δημητρίου): Σικαλιάς, Τσαφταρίδης, Παπανικόλας, Σπυρόπουλος, Τσιλιγκίρης, Πετρόπουλος, Σταματάκης (76′ Φαρινόλα), Τσίτσαρης (85′ Ροτζέριο), Χατζηιωαννίδης (73′ Συριόπουλος), Γκότοβος, Λάμπρου.