Βίντεο

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 1-3: Τα highlights

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 1-3: Τα highlights από το «αιώνιο» ντέρμπι των πλέι οφ της Super League 1

Ο Παναθηναϊκός πανηγύρισε μία μεγάλη νίκη με ανατροπή 3-1 επί του Ολυμπιακού στην πρεμιέρα των πλέι οφ της Super League 1 και ξεκίνησε ιδανικά την προσπάθειά του για την κατάκτηση του τίτλου στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το φοβερό γκολ του Ποντένσε, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να φέρει… τούμπα το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο και να ρίξει στο… καναβάτσο τον Ολυμπιακό με ένα τρίτο γκολ στη συνέχεια.

Ο Μπακασέτας ισοφάρισε για τους “πράσινους” στο 41′ και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Ιωαννίδης πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του, για να σκοράρει ξανά στο 70′ για το τελικό 3-1 στο ντέρμπι των πλέι οφ της Super League 1.