Ολυμπιακός: Τα τρία πέναλτι που ζήτησε χθες στο Περιστέρι! (video)

Ολυμπιακός: Τα τρία πέναλτι που ζήτησε χθες  στο Περιστέρι! (video)

Ολυμπιακός: Αυτά είναι τα τρία πέναλτι που ζητάει χθες στο Περιστέρι…

Έντονα παράπονα από τη διαιτησία στο Περιστέρι έχει ο Ολυμπιακός, με τους «ερυθρόλευκους» να κάνουν λόγο για τρία πέναλτι που δεν τους δόθηκαν.

Ο Ολυμπιακός «κόλλησε» στο Περιστέρι, καθώς δεν κατάφερε να βρει λύσεις απέναντι στην άμυνα του Ατρόμητου, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0 και να παίρνουν από έναν βαθμό. Οι «ερυθρόλευκοι» ωστόσο έκαναν έντονα παράπονα για τη διαιτησία του Σπύρου Ζαμπάλα, κάνοντας λόγο για τρία πέναλτι που δεν τους δόθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Πιο συγκεκριμένα, λίγο πριν το 65ο λεπτό, ο Ελ Κααμπί ανατράπηκε εντός της περιοχής του Ατρομήτου, με τους Πειραιώτες να κάνουν παράπονα για πέναλτι. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Ροντινέι ανατράπηκε εντός της περιοχής των γηπεδούχων, με τον Ζαμπάλα ωστόσο να μην παρατηρεί κάτι αντικανονικό και να δίνει συνέχεια στο παιχνίδι σε συνεννόηση με τον VAR.

Στο στρατόπεδο του Ολυμπιακού ωστόσο στέκονται και σε μια ακόμη φάση και συγκεκριμένα σε ένα μαρκάρισμα που δέχτηκε ο Ποντένσε από τον Τζαβέλα στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης. Μάλιστα, στις συγκεκριμένες φάσεις στάθηκε μετά το τέλος του αγώνα και ο Παναγιώτης Ρέτσος, κάνοντας λόγο για διαφορετικούς κανονισμούς στα παιχνίδια του Ολυμπιακού.

Δείτε τα highlights της αναμέτρησης ΕΔΩ
Στο στρατόπεδο του Ολυμπιακού ωστόσο στέκονται και σε μια ακόμη φάση και συγκεκριμένα σε ένα μαρκάρισμα που δέχτηκε ο Ποντένσε από τον Τζαβέλα στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης. Μάλιστα, στις συγκεκριμένες φάσεις στάθηκε μετά το τέλος του αγώνα και ο Παναγιώτης Ρέτσος, κάνοντας λόγο για διαφορετικούς κανονισμούς στα παιχνίδια του Ολυμπιακού.