![Όμηρος Συρεγγέλας: Ο Αργίτης πρώτος σκόρερ του 8ου ομίλου που έπαιζε ως… αλλαγή!](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2019/04/003.jpg)
Πρώτος σκόρερ του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής αναδείχθηκε ο Όμηρος Συρεγγέλας, ο 21χρονος επιθετικός, που ήρθε με μορφή δανεισμού από τον Αστέρα Τρίπολης για να βοηθήσει την ομάδα του Παναργειακού να υλοποιήσει τον αρχικό στόχο του, που ήταν η άνετη παραμονή και μια καλή πορεία.
Το γεγονός ότι ο ίδιος είναι από την Αργολίδα πρώτον και το ότι προπονητής ήταν ο Γιώργος Αντωνόπουλος, ήταν δυο σοβαροί λόγοι ώστε να επιλέξει να συμφωνήσει με τον Παναργειακό.
Ο κεντρικός επιθετικός, πέτυχε 14 γκολ- από τα οποία τα περισσότερα μέχρι το μισό της περιόδου, αφου από την στιγμή που αποκτήθηκε ο Μαρουκάκης και άλλαξε ο προπονητής, δεν βρήκε τον χρόνο συμμετοχής που είχε έως τότε, με αποτέλεσμα και να σκοράρει λιγότερο μιας και χρησιμοποιούνταν ως αλλαγή.
Ο Ομηρος μας μίλησε για την φετινή χρονιά που ουσιαστικά ολοκληρώθηκε την Τετάρτη, με τον τελικό κυπέλλου Αργολίδας.
-Για το πώς επέλεξε το καλοκαίρι τον Παναργειακό, η απάντησή του ήταν η εξής:
«Με κέρδισε ο τρόπος που με προσέγγισαν το καλοκαίρι, είμαι και ντόπιος. Γνώριζα και τον Γ.Αντωνόπουλο, με τον οποίο ήμουν την προηγούμενη χρονιά στον Παναρκαδικό. Για αυτούς τους λόγους αποφάσισα να υπογράψω στον Παναργειακό.»
-Για την πορεία του Παναργειακού στο πρωτάθλημα:
«Θα ήθελα κάτι περισσότερο. Βέβαια ο αρχικός στόχος ήταν μια πολύ καλή πορεία, αλλά πίστευα πως με βάση την ποιότητα του υλικού αλλά και το κλίμα στην ομάδα, θα μπορούσαμε κάτι περισσότερο. Κάποιοι παράγοντες όμως δεν μας άφησαν…»
-Για την συνέχεια της καριέρας του:
«Δεν γνωρίζω ακόμη πού θα συνεχίσω. Πρώτα θα γίνει μια κουβέντα με τον Αστέρα στον οποίο θα επιστρέψω και ανάλογα θα αποφασίσω. Είμαι στην Τρίπολη σχεδόν 6 χρόνια, αφού πήγα από τα 16- αρχικά στην ακαδημία για 4 χρόνια και στην συνέχεια από έναν σε Παναρκαδικό και Παναργειακό.
Μετά την δύσκολη χρονιά και τους τραυματισμούς που είχα πέρυσι στον Παναρκαδικό, ήθελα μια δυναμική επιστροφή και με τον Παναργειακό το πέτυχα, σε έναν ικανοποιητικό βαθμό. Βέβαια το γκολ είναι και αποτέλεσμα της συνεργασίας που υπάρχει με τους συμπαίκτες σου σε μια ομάδα και εμένα με βοήθησαν. Όλα πήγαν καλά. Πέτυχα και αρκετά γκολ- που είναι το επιστέγασμα της παρουσίας ενός επιθετικού σε μια ομάδα.
Η ερχόμενη χρονιά θα είναι για μένα επίσης κομβική, είτε μείνω στον Αστέρα είτε όχι, αφου πρέπει να κεφαλοποιήσω τα φετινά μου στατιστικά».
SPORT Argonafplia
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2021/04/sportstonoto-newwhite.png)
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsikouris_georgios.jpg)
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2022/06/alberto_sala.jpg)
Πρόσφατα άρθρα
- Οι αθλητικές μεταδόσεις του Σαββάτου: Με πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα (+videos)
- Θανατηφόρο τροχαίο στη Μεσσηνία – 2 παιδιά ανάμεσα στους 4 νεκρούς (video)
- Ολυμπιακοί Αγώνες, Τελετή Έναρξης: Ο Ζιντάν παρέδωσε την Ολυμπιακή Φλόγα στον Ναδάλ (+video)
- Ιαπωνία – Παραγουάη 5-0 | HIGHLIGHTS
- Τελετή Έναρξης | ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ συγκίνηση από την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Celine Dion! (video)
- Τελετή Έναρξης | Η είσοδος της Κύπρου με σημαιοφόρο τον Μίλαν Τραΐκοβιτς! (video)
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2020/10/ademai.jpg)
Δες ακόμη…
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 2 μήνες agoΘοδωρής Ζαγοράκης: “Γιώργο Πρασσά κάντο όπως ο Ιβάν Σαββίδης” (+video)
Μια ξεχωριστή “Ωρα του Σωτήρη” είχαμε λοιπόν την Δευτέρα 3-6-2024, στις 22:30′ το βράδυ,...
By sportstonoto -
Καλαμάτα
/ 2 μήνες agoΓεωργούντζος: “Το όνειρο πραγματικότητα ο Ολυμπιακός, θα πάει στη Super League την Καλαμάτα ο Πρασσάς” (video)
Ο Σωτήρης Γεωργούντζος μίλησε ως καλεσμένος στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του “Mesogeios tv“ και...
By sportstonoto