Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Καλαμάτα:
Συνάντηση με τον Δήμαρχο Καλαμάτας κ. Βασιλόπουλο είχαν χθες ο Πρόεδρος του Ερασιτέχνη της Ομάδας μας κ. Παπαθεοδωρίδης και ο Υπεύθυνος Δημοσίων σχέσεων της ΠΑΕ Καλαμάτα κ. Ταβουλαρέας.
Η συζήτηση των δυο πλευρών εστιάστηκε κυρίως στην κατασκευή ενός σύγχρονου και λειτουργικού ποδοσφαιρικού γηπέδου που αποτελεί διακαής στόχος και όνειρο ζωής του Προέδρου της ομάδας μας κ. Πρασσά.
Ο κ. Δήμαρχος μας ενημέρωσε ότι σε πρόσφατη συνάντηση που είχε με τον Αναπληρωτή Υπουργό Αθλητισμού κ.Βρούτση αποφασίστηκε η κατασκευή του ποδοσφαιρικού γηπέδου να ενταχθεί στο πλαίσιο δημιουργίας ενός “Σύγχρονου Εμβληματικού Αθλητικού Κέντρου με Εθνικά Χαρακτηριστικά και Περιφερειακή Αναφορά” με προτεινόμενη θέση τα Παλιάμπελα και την ευρύτερη περιοχή.
Το Αθλητικό Κέντρο θα περιλαμβάνει γήπεδο ποδόσφαιρου, κλειστό γυμναστήριο, κλειστό κολυμβητήριο, γήπεδα τένις, γήπεδα παντελ κ.α.
Με χρονική προτεραιότητα υλοποίησης το γήπεδο ποδοσφαίρου και το κλειστό γυμναστήριο.
Ως ομάδα θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά το Δήμαρχο μας για το αταλάντευτο ενδιαφέρον που επιδεικνύει προκειμένου οι επόμενες γενιές αθλητών να χαρούν την ανάπτυξη και πρόοδο του αθλητισμού στην περιοχή μας.
15 Comments
Leave a Reply
Ακύρωση απάντησης
Leave a Reply
Πρόσφατα άρθρα
- Οι αθλητικές μεταδόσεις του Σαββάτου: Με πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα (+videos)
- Θανατηφόρο τροχαίο στη Μεσσηνία – 2 παιδιά ανάμεσα στους 4 νεκρούς (video)
- Ολυμπιακοί Αγώνες, Τελετή Έναρξης: Ο Ζιντάν παρέδωσε την Ολυμπιακή Φλόγα στον Ναδάλ (+video)
- Ιαπωνία – Παραγουάη 5-0 | HIGHLIGHTS
- Τελετή Έναρξης | ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ συγκίνηση από την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Celine Dion! (video)
- Τελετή Έναρξης | Η είσοδος της Κύπρου με σημαιοφόρο τον Μίλαν Τραΐκοβιτς! (video)
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
Δες ακόμη…
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 2 μήνες agoΘοδωρής Ζαγοράκης: “Γιώργο Πρασσά κάντο όπως ο Ιβάν Σαββίδης” (+video)
Μια ξεχωριστή “Ωρα του Σωτήρη” είχαμε λοιπόν την Δευτέρα 3-6-2024, στις 22:30′ το βράδυ,...
By sportstonoto -
Καλαμάτα
/ 2 μήνες agoΓεωργούντζος: “Το όνειρο πραγματικότητα ο Ολυμπιακός, θα πάει στη Super League την Καλαμάτα ο Πρασσάς” (video)
Ο Σωτήρης Γεωργούντζος μίλησε ως καλεσμένος στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του “Mesogeios tv“ και...
By sportstonoto
KOSTAS+KALAMATA
22/11/2023 at 17:05
Δυστυχώς γήπεδο δε θα δούμε ποτέ.
Μήτσος
22/11/2023 at 19:52
Το δούλεμα πάει σύννεφο
sportstonoto
22/11/2023 at 20:07
H Θουρία παίζει στου Μεσσηνιακού?😂
Μήτσος
23/11/2023 at 16:29
Εσύ που βλέπεις τα στάδιο με τα κιάλια;;;;Στο είχα πει κάποτε …
sportstonoto
23/11/2023 at 18:23
Πάει είπαμε στη Θουριααααα 😅😅😅😂😂😂
Μήτσος
25/11/2023 at 01:13
Τα κιάλια σου “δημοσιογραφε”…Στα είχα πει κάποτε….
sportstonoto
25/11/2023 at 08:58
Όλοι πλέον στην Θουρια 😂😂😅😅😅😂😂
Μήτσος
26/11/2023 at 12:39
Ούτε στη Θουρία δεν μπορείς να πας πλέον
sportstonoto
26/11/2023 at 13:28
Μόνο Θουρία ααααα 😂😂😂😭😅😅
Γιαννης
22/11/2023 at 20:03
2 γηπεδα εχει η πολη και κανεις δε σκεφτεται να τα ανακαινισει με μικροτερο κοστος για την τσεπη των Ελληνων φορολογουμενων!
Thyellara_Bermondsey
22/11/2023 at 21:45
Το 1 γήπεδο είναι ιδιόκτητο και κοστίζει πιο πολύ να το γκρεμίσει κανείς και να το φτιάξει. Το άλλο γήπεδο (στάδιο) αυτός που το σχεδίασε είχε στο μυαλό του πόλη 30 χιλιάδων κατοίκων και έχουν στοιβαχτεί όλα τα οικόπεδα τριγύρω με αποτέλεσμα να μην έχει τη δυνατότητα να φιλοξενήσει πολύ κόσμο με ασφάλεια. Είναι επίσης αχούρι και δεν αποκλείεται να έχει θέματα όπως το ιδιόκτητο του Μεσσηνιακού.
Ts5
22/11/2023 at 21:23
Κανονικά ο δήμαρχος έπρεπε να τους διώξει. Γιατί αυτόν δεν μας είπαν να τον ψήσουμε. Μόνο τον περιφερειάρχη μας υπέδειξαν.
Atom
22/11/2023 at 21:47
με Εθνικά Χαρακτηριστικά τι εννοει ?????? αποφασίστηκε η κατασκευή του ποδοσφαιρικού γηπέδου να ενταχθεί στο πλαίσιο δημιουργίας ενός “Σύγχρονου Εμβληματικού Αθλητικού Κέντρου με Εθνικά Χαρακτηριστικά και Περιφερειακή Αναφορά”
Καλαματαρα
23/11/2023 at 00:47
atom απ’ οτι εχω καταλαβει και εγω θελουν να φτιαξουν ενα συγκροτημα γηπεδων, δηλαδη κλειστο γηπεδο(μπασκετ) ευρωπαικων προδιαγραφων για να μπορουν να πραγματοποιουνται ευρωπαικα τουρνουα, γηπεδο ποδοσφαιρου, κλειστο κολυμβητηριο και κλειστο γυμναστηριο (+εξωτερικα γηπεδακια), “περιφερειακη αναφορα” εννοει οτι θα ειναι το αθλητικο κεντρο ,ας το πουμε, ολης της περιφερειας πελοποννησου. Το θεμα ειναι οτι εμεις μαθαιναμε απο το σαιτ κατι για γηπεδο 15.000 θεσεων που θα εφτιαχνε ο πρασσας με την βοηθεια της περιφερειας κτλπ… κατι τετοιο δεν φαινεται οτι ειναι στα πλανα… και ουτε νομιζω οτι το ποδοσφαιρικο γηπεδο που ειναι στα πλανα ειναι χωρητικοτητας 15χιλ….
Μήτσος
25/11/2023 at 01:12
Έχεις καταλάβει την τύφλα σου τη μαύρη κ εσύ….Να σου φτιάξουν γήπεδο για να πηγαίνεις να πίνεις καφέ τις Κυριακές…. Μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος….