Καλαμάτα

Παναρκαδικός – Καλαμάτα 0-2: Φιλικό “διπλό” στη βροχή (photos)

Μετά από μια ωραία φιλική αναμέτρηση, αλλά και λασπομαχία στο β’ ημίχρονο η Καλαμάτα επικράτησε με 0-2 του Παναρκαδικού στην Τρίπολη.

Η Καλαμάτα προηγήθηκε μόλις στο 8′ με ωραίο σουτ του Τάτου. Διατήρησε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο α΄ ημίχρονο, αλλά δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες που της δόθηκαν για να σημειώσει κι ένα δεύτερο γκολ.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι πράσινοι της Αρκαδίας ανέβασαν την απόδοσή τους και σε 1-2 περιπτώσεις θα μπορούσαν να έχουν σημειώσει κι αυτοί ένα γκολ.

Στο β’ ημίχρονο η Καλαμάτα διπλασίασε τα τέρματά της με τον Κόκκορη στο 64′.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΗ:

Παναρκαδικός – Καλαμάτα 0-2: Γκολ και φάσεις σε περιγραφή Σωτήρη Γεωργούντζου (video)

Αναστόπουλος: “Φτωχό το 0-2, κάναμε πολλές ευκαιρίες στην Τρίπολη…”! (+video)

Η έντονη βροχόπτωση δυσκόλεψε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων και το τελικό αποτέλεσμα ήταν δίκαιο.

Ο Παναρκαδικός έδειξε πολύ καλά στοιχεία, κυρίως στο τελευταίο 10λεπτο του α’ ημιχρόνου, ενώ είχε σε φοβερή ημέρα τον Μάνο που πραγματοποίησε εντυπωσιακές επεμβάσεις!

Το φιλμ του αγώνα
8′ ΓΚΟΛ! Ο Τάτος έπιασε ένα ωραίο σουτ, νίκησε το Μάνο και έκανε το 0-1, πριν συμπληρώσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα
23′ Ευκαιρία με τον Λουκίνα για την Καλαμάτα, μετά από γύρισμα του Σκεντεράι
27′ Φοβερή απόκρουση του Μάνου σε σουτ από το ύψος του πέναλτι
35′ Νέα ευκαιρία με τον Φελίπε για την Καλαμάτα, ακόμη μία εξαιρετική επέμβαση από το Μάνο
37′ Αντεπίθεση με τον Λουκίνα για την Καλαμάτα, θα βρει τον Τάτο στη μεγάλη περιοχή, το σουτ, όμως, θα περάσει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μάνου
38′ Φοβερή στιγμή με τον Λουκίνα για την Καλαμάτα, αποκρούει σωτήρια ο Μάνος!
40′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναρκαδικό που βρέπει την μπάλα να περνά λίγο πάνω από το δεξί παραθυράκι της Καλαμάτας, σε κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι
45′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναρκαδικό. Ο Καμπεράει έκανε μια φοβερή σε έμπνευση λόμπα, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω από τα γκολποστ της Καλαμάτας
46′ Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο με ευκαιρία για την Καλαμάτα και τον Μάνο να διώχνει σε κόρνερ.
49′ Δύο συνεχόμενα κόρνερ για την Καλαμάτα, ο Μάνος όμως θα σώσει την εστία του για ακόμη μία φορά.
64′ ΓΚΟΛ! O Κόκκορης έκανε το 0-2 για την Καλαμάτα με ωραίο σουτ
66′ Ευκαιρία για τον Παναρκαδικό, διώχνει σε κόρνερ ο Ταΐρης.
75′ Ο Ταΐρης θα κάνει το λάθος, αλλά θα προλάβει να διώξει την μπάλα σε κόρνερ πριν κάνει το γύρισμα ο επιθετικός του Παναρκαδικού.
83′ Στην κόντρα η Καλαμάτα με τον Κόκκορη, θα τον προλάβει στο τετ α τετ ο τερματοφύλακας του Παναρκαδικού

Διαιτητής ήταν ο κ. Πετρόπουλος με βοηθούς τους κ.κ. Τσούκα, Μακρή. Άριστοι όλοι τους.

Στο γήπεδο του Παναρκαδικού βρέθηκαν περίπου 200 φίλαθλοι για να παρακολουθήσουν τη φιλική αναμέτρηση

Παναρκαδικός (Γρηγόρης Παναγιώταρος): Μάνος, Λιακόπουλος, Λαζαρίδης, Κυριάζος, Νάνος, Fuli, Κονδύλης, Pecharroman, Καμπεράι, Κολιόπουλος, Moscato
Αγωνίστηκαν και οι: Τσοφλιας, Αλεμης, Καλογεράκης, Πλατης, Marpy, Korrenca, Πολίτης, Τασσόπουλος, Πιτερος
Καλαμάτα (Νίκος Αναστασόπουλος): Καπούταγλης, Μοζέρ, Αναστασόπουλος, Μπακαγιόκο, Κωνσταντινόπουλος, Μαβινγκά, Σκεντεράι, Ματέους, Τάτος, Φελίπε, Λουκίνας
Έπαιξαν και οι: Ταΐρης, Κουτς, Κόκκορης, Νάνι, Μπούνας, Λουπάνο, Pinho, Βάλισον, Μαρκόφσκι

Παναρκαδικός – Καλαμάτα 0-2: Φιλικό “διπλό” στη βροχή (photos) Παναρκαδικός – Καλαμάτα 0-2: Φιλικό “διπλό” στη βροχή (photos) Παναρκαδικός – Καλαμάτα 0-2: Φιλικό “διπλό” στη βροχή (photos)