Ακολουθήστε μας

Γ΄ Εθνική

Προαναγγελία: Ματς – φωτιά σήμερα σε όλη την Γ’ Εθνική

Παιχνίδια-φωτιά στην 23η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Στον 1ο όμιλο, η Καβάλα υποδέχεται τον Αλέξανδρο Κιλκίς, ενώ ο Νέστος Χρυσούπολης δοκιμάζεται στην Ξάνθη απέναντι στον Ορφέα.

Στον 2ο όμιλο, η Βέροια αντιμετωπίζει εκτός έδρας την ΑΠΕ Λαγκαδά, ενώ ο Άρης Παλαιοχωρίου αγωνίζεται στην Αριδαία κόντρα στον Αλμωπό.

Στον 3ο όμιλο, δεσπόζει το ντέρμπι Κρόνος Αργυράδων-Ναυπακτιακός Αστέρας, ενώ ο Μακεδονικός Φούφα φιλοξενεί τον Θρίαμβο Σερβιανών.

Στον 4ο όμιλο, η Νίκη Βόλου κοντράρεται ΓΣ Αλμυρού, ενώ ο Φωκικός αντιμετωπίζει τον Αστέρα Ιτέας.

Στον 5ο όμιλο, ο ΟΦ Ιεράπετρας δοκιμάζεται στον Κορυδαλλό απέναντι στην Προοδευτική, ενώ ο Εθνικός αγωνίζεται εκτός έδρας με την ΑΕ Νεάπολης.

Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος υποδέχεται τον Διαγόρα Βραχνεΐκων (14:15), ενώ ο Παλληνιακός αντιμετωπίζει τον Πανηλειακό,

Στον 7ο όμιλο για την 20ή αγωνιστική, το Αιγάλεω αγωνίζεται με τον Άγιο Ιερόθεο εκτός έδρας, ενώ ο Ηλυσιακός φιλοξενεί τον Χαραυγιακό.

Στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα υποδέχεται τον ΑΟ Υπάτου, ενώ ο Ασπρόπυργος αγωνίζεται εκτός έδρας με την Ερμιονίδα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου-Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Ορφέας Ξάνθης-Νέστος Χρυσούπολης
Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Καλαμπακίου
ΠΑΟΚ Κοσμίου-Πανσερραϊκός
Καβάλα-Αλέξανδρος Κιλκίς
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Άρης Αβάτου
Κεραυνός Πέρνης-Αετός Ορφανού

2ος όμιλος
ΠΑΟ Κουφαλίων-ΑΣ Γιαννιτσά
Νίκη Αγκαθιάς-Εδεσσαϊκός
Μακεδονικός-Αγροτικός Αστέρας
Ερμής Αμυνταίου-Μελιτέας Μελίτης
ΠΟ Τρίγλιας-Ολυμπιακός Κυμίνων
ΑΠΕ Λαγκαδά-Βέροια
Αλμωπός Αριδαίας-Άρης Παλαιοχωρίου

3ος όμιλος
ΑΕ Λευκίμμης-Αχέρων Καναλακίου (14:00)
Μακεδονικός Φούφα-Θρίαμβος Σερβιανών
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Σούλι Παραμυθιάς
Κρόνος Αργυράδων-Ναυπακτιακός Αστέρας
Τηλυκράτης Λευκάδας-Γρεβενά Αεράτα
Θεσπρωτός-ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α
Ρεπό: Μακεδονικός Σιάτιστας

4ος όμιλος
ΑΟ Σελλάνων-Πιερικός
Θησέας Αγριάς-ΑΣ Μετέωρα
Φωκικός-Αστέρας Ιτέας
ΑΟ Στυλίδας-Οικονόμος Τσαριτσάνης
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Απόλλων Μακρυχωρίου
Νίκη Βόλου-ΓΣ Αλμυρού
Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου 0-3 α.α

5ος όμιλος
Ατρόμητος Πειραιά-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
Προοδευτική-ΟΦ Ιεράπετρας
Γιούχτας-Ατσαλένιος
Κερατσίνι-Επισκοπή
Αμπελακιακός-Ιωνικός
ΑΕ Νεάπολης-Εθνικός
Ρεπό: ΑΟ Παλαιόχωρας

6ος όμιλος
Διαγόρας Ρόδου-Αστέρας Αμαλιάδας 8-0 (23/3)
ΠΑΟ Βάρδας-Φοίβος Κρεμαστής (13:15)
Ιάλυσος-Διαγόρας Βραχνεΐκων (14:15)
Παλληνιακός-Πανηλειακός
Παναιγιάλειος-Πανμοβριακός
Αχαρναϊκός-Νίκη Τραγανού
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

7ος όμιλος – 20ή αγωνιστική
Ηλυσιακός-Χαραυγιακός
Πανθηραϊκός-Χαλκίδα
Άγιος Ιερόθεος-Αιγάλεω
Άγιοι Ανάργυροι-Αιολικός
Κόρινθος-Θύελλα Καμαρίου
Απόλλων Ερέτριας-Καλλιθέα

8ος όμιλος
ΑΟ Κατασταρίου-ΑΟ Εικοσιμίας (11:00)
Παναρκαδικός-Αμβρυσσέας Διστόμου
Μανδραϊκός-Αστέρας Βλαχιώτη
Ένωση Λέρνας-Πάμισος Μεσσήνης
Ερμιονίδα-Ασπρόπυργος
ΑΕ Πελλάνας-Παναργειακός
Καλαμάτα-ΑΟ Υπάτου.

onsports

Σχολιάστε εδώ

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement Δημιουργική Πρωτοβουλία - Θανάσης Βασιλόπουλος
Advertisement
Advertisement Ιωάννα Κολιτσοπούλου - Νέα Ελληνική Ορμή
Advertisement
Advertisement
Advertisement Καλκαβούρας Παναγιώτης
Advertisement
Advertisement Παπαδόπουλος Πέτρος - Καλαμάτα Μπροστά
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική