Γ΄ Εθνική

“Χ” σαν ήττα χθες για την Κόρινθο με Θύελλα Ραφήνας…

“Χ” σαν ήττα  χθες  για την Κόρινθο με Θύελλα Ραφήνας…

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το παιχνίδι Κόρινθος-Θύελλα Ραφήνας στο ΔΑΚ Κορίνθου για την 11η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Αυτή ήταν η πρώτη εντός έδρας απώλεια για την ομάδα του Αντριάν Μπαρμπολούτσι και δεύτερη συνεχόμενη, αποτελέσματα που την έφεραν στη 2η θέση (με τον Αστέρα Βάρης) και το -1 από την πρωτοπόρο Ρόδο.

Στο 29ο λεπτό προκλήθηκε μεγάλη ένταση, όταν η μπάλα βρήκε στον Ανδρίκο και οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν εντόνως για πέναλτι, υποστηρίζοντας ότι υπήρξε χέρι.

Σε ένα μετριότατο α’ ημίχρονο με πολλές διακοπές, στο 43′ ο Γούλας έπιασε ένα καλοζυγισμένο μακρινό βολέ και έστειλε την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Διάσσινου.

Οι φιλοξενούμενοι βελτιώθηκαν στο β’ μέρος και στο 57ο λεπτό προηγήθηκαν με κεφαλιά του Κωτσάκη, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 70′, όταν ο Μερκούρης σούταρε, η μπάλα αποκρούστηκε από αμυντικό και στρώθηκε στον Δερμιτζάκη, ο οποίος νίκησε τον Κουμή με σπουδαίο ψηλοκρεμαστό σουτ.

Στο 75′ ο Δερμιτζάκης απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ από αριστερά, υποχρεώνοντας τον Κουμή σε ωραία απόκρουση, ενώ στο 79′ ο Παπαχρήστος σούταρε πέφτοντας άουτ.

ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Διάσσινος, Χατζής (61′ Γεωργίου), Παπαχρήστος, Πατελάκης, Νικολάου, Μερκούρης, Κουϊμελής (53′ Παπανικολάου), Ζαχαράκης, Παπούλης (61′ Χαρτσιάς), Δερμιτζάκης (80′ Κοτσιανούλης), Ροχάνο.

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Κουμής, Φύτρος, Φλώρος, Τσούκας, Ανδρίκος, Σουλτανίδης, Γούλας, Μαρτίνος, Κωτσάκης, Ντάφλας, Κοντογιάννης. Ως αλλαγή πέρασαν οι Ψυχογιός (77′) και Αγγελής (90+1′).