“Τεσσάρα” ο Αιολικός στον Καμπανιακό

Ο Αιολικός είχε σήμερα στην Μυτιλήνη μας την πρώτη του φετινή εντός έδρας νίκη με 4-2 κόντρα στον Καμπανιακό στον «Ταρλά», για την 11η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν δύο γρήγορα γκολ στο 9’ με τον Ενομό και στο 18’ με τον Μανούσο κάνοντας το 2-0. Ο Καμπανιακός μείωσε πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με εύστοχο πέναλτι του Γιουκούδη στο 42’. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αιολικός έκανε το 3-1 στο 67’ με τον Γιοκέ, με τον Ενομό να σκοράρει και στο 69’, γράφοντας το 4-1. Το τελικό 4-2 γράφτηκε στο 86′ με τον Μάνιο.

Σκόρερ: Ενομό (9’, 69’), Μανούσος (18’), Γιοκέ (67’) – Γιουκούδης (42’ πεν.), Μάνιος (86′).

Αιολικός (Κρισμάρεβιτς): Ντόκιτς, Σινγκ, Κολλαράς, Τριανταφύλλου, Μουχάλης (85′ Καγκελίδης), Λουμανσρόμπεν (46′ Κόρτνιτς), Κάτσε (68′ Νούλας), Τριανταφυλλάκος (72′ Γκιάσι), Γιόκε (72′ Κριμιτζάς), Ενομό, Μανούσος.

Καμπανιακός (Χαλιλάι): Γιακουμής (29′ λ.τρ. Κασαπίδης), Π. Καθάριος, Γιουκούδης, Προσκυνητόπουλος (60′ Σαρβανίδης), Μπούσης (60′ Βοσκόπουλος), Ν. Καθάριος (71′ Μανιός), Έππας (71′ Καράμπελας), Γαρύφαλλος, Παπαστεριανός, Φροσύνης, Τότσκα.