![Στις “8” καλύτερες της Πελοποννήσου οι νεανίδες του ΑΟ Ακρίτα!](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2019/12/ao-akritas-neanides.jpg)
Την πρόκριση της στις οκτώ καλύτερες ομάδες της Πελοποννήσου σε επίπεδο νεανίδων πανηγυρίζει ο ΑΟ Ακρίτας μετά και την ολοκλήρωση των τελευταίων αγώνων της Α’ φάσης.
Η ομάδα του ΑΟ Ακρίτα κάνοντας ένα εκπληκτικό σερί επτά συνεχόμενων επιτυχιών και με απολογισμό 8 νίκες και μόλις δύο ήττες τερμάτισε στην δεύτερη θέση του Γ’ ομίλου μαζί με τον Σπαρτιατικό Γ.Σ. συγκεντρώνοντας 21 βαθμούς. Εκεί μέτρησαν τα παιχνίδια μεταξύ των δύο συλλόγων με τον Α.Ο. Ακρίτα να έχει καλύτερο συντελεστή παίρνοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Η ομάδα μας θα μάθει τον αντίπαλό στην κλήρωση της Τετάρτης 18 Δεκεμβρίου. Στην κληρωτίδα θα μπουν οι ομάδες: Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ, ΝΟΚ, Α.Σ.Π. ΚΟΡΙΝΘΟΣ, Γ.Α.Σ. ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ, Α.Ο. ΑΛΚΥΩΝ, Σ.Φ.Π. ΙΡΙΣ ΑΡΓΟΥΣ και δύο από την Πάτρα που θα γίνουν γνωστές μέσα στην εβδομάδα. Οι προημιτελικοί αγώνες θα διεξαχθούν το Σάββατο 21/12/2019 και τη Δευτέρα 23/12/2019 και θα είναι διπλοί (εντός-εκτός έδρας) σύμφωνα με την προκήρυξη.
Οι νεάνιδες που χρησιμοποιήθηκαν από τον προπονητή μας κ. Δημητρακόπουλο Χρήστο στην Α’ φάση είναι εξής: Βαμβακούση Όλγα, Μπουζέα Ιωάννα, Ιωαννίδη Χριστίνα, Μπότη Θεοδώρα, Μπίτσικα Χριστιάννα, Γεωργιοπούλου Τίνα, Βρυώνη Κατερίνα, Μπαστακού Σταυρούλα, Μενούνου Δήμητρα, Μπίτσικα Γεωργία, Θεοδωρακοπούλου Χαρά, Κουκούτση Νίκη, Μπάκα Μελίνα, Καπλάνη Σταυρούλα, Λαγού Έφη, Σακκά Χριστίνα και Κουδούνη Στέλλα.
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2021/04/sportstonoto-newwhite.png)
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsikouris_georgios.jpg)
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2022/06/alberto_sala.jpg)
Πρόσφατα άρθρα
- Οι αθλητικές μεταδόσεις του Σαββάτου: Με πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα (+videos)
- Θανατηφόρο τροχαίο στη Μεσσηνία – 2 παιδιά ανάμεσα στους 4 νεκρούς (video)
- Ολυμπιακοί Αγώνες, Τελετή Έναρξης: Ο Ζιντάν παρέδωσε την Ολυμπιακή Φλόγα στον Ναδάλ (+video)
- Ιαπωνία – Παραγουάη 5-0 | HIGHLIGHTS
- Τελετή Έναρξης | ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ συγκίνηση από την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Celine Dion! (video)
- Τελετή Έναρξης | Η είσοδος της Κύπρου με σημαιοφόρο τον Μίλαν Τραΐκοβιτς! (video)
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2020/10/ademai.jpg)
Δες ακόμη…
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 2 μήνες agoΘοδωρής Ζαγοράκης: “Γιώργο Πρασσά κάντο όπως ο Ιβάν Σαββίδης” (+video)
Μια ξεχωριστή “Ωρα του Σωτήρη” είχαμε λοιπόν την Δευτέρα 3-6-2024, στις 22:30′ το βράδυ,...
By sportstonoto -
Καλαμάτα
/ 2 μήνες agoΓεωργούντζος: “Το όνειρο πραγματικότητα ο Ολυμπιακός, θα πάει στη Super League την Καλαμάτα ο Πρασσάς” (video)
Ο Σωτήρης Γεωργούντζος μίλησε ως καλεσμένος στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του “Mesogeios tv“ και...
By sportstonoto