SL2: Ασταμάτητος ο Λεβαδειακός σε Βορρά νίκησε 2-1 και την ΑΕΚ Β’, όλα τα ματς σήμερα

SL2: Ασταμάτητος ο Λεβαδειακός σε Βορρά νίκησε 2-1 και την ΑΕΚ Β’,  όλα τα ματς σήμερα

Ο Α’ όμιλος  είχε ένα παιχνίδι στο πρόγραμμά του με τον Λεβαδειακό να υποδέχεται την ΑΕΚ Β’. Οι Βοιωτοί επικράτησαν 2-1 της δεύτερης ομάδας της Ένωσης και έφτασαν τους 15 βαθμούς, έχοντας το απόλυτο.

Το σκορ άνοιξε ο Νίκας στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης, με την δεύτερη ομάδα της ΑΕΚ να βρίσκει απάντηση στο 68ο λεπτό του παιχνιδιού. Η ΑΕΚ Β’ έμεινε με δέκα παίκτες στο 78’λόγω αποβολής του Φοφανά και ο Ρόμο έδωσε στους γηπεδούχους τη νίκη στο 84′. Λίγο πριν από την ολοκλήρωση του αγώνα αποβλήθηκε και ο Κορομηλάς με δεύτερη κίτρνη κάρτα.

• Λεβαδειακός: Κροφ, Βήχος, Χάμοντ, Τσάπρας, Μπελμόντ, Νίκας, Κουϊρουκίδης, Πίρινεν, Γιαννιώτας, Λιάγκας, Πολέττο.
  • ΑΕΚ Β’: Γκίνης, Ραντόνια, Πήλιος, Κοσίδης, Κάτσικας, Φοφανά, Ρουκουνάκης, Λαμαράνα, Ανδρικόπουλος, Απ. Χριστόπουλος, Τιέι.

Γιούχτας – Παναθηναϊκός Β’ 2-0

Μία σημαντική νίκη πανηγύρισε ο Γιούχτας για τον Β’ όμιλο. Η ομάδα των Αρχανών επικράτησε 2-0 του Παναθηναϊκού Β’ και έφτασε τους εννέα βαθμούς με τους πράσινους να παραμένουν στους τρεις.

Το σκορ άνοιξε ο Νοικοκυράκης στο 5ο λεπτό, ενώ ο Ροβίδης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του στο 35ο λεπτό χάρη στο γκολ του Ροβίδη.

• Γιούχτας: Πρινιωτάκης, Γελαδάρης, Λιποράσε, Φαζός, Κόλα, Ροβίθης (63′ Μάρτσι), Μπουτσάκης (63′ Βρεττός), Πολυχρόνης (72′ Κίσσας), Νοικοκυράκης (72′ Κωστανάσιος), Μπρους, Αλεξόπουλος.
  • Παναθηναϊκός Β’: Μαργκόνο, Σιδεράς, Βουτσάς Μαρτίνης, Φουρτάδο, Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Λαμψιάς, Καραμπάς, Λιούμης, Μπιλάλ (75′ Νταμπίζας).

Αιγάλεω – Athens Kallithea 1-1

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι της αναμέτρησης ανάμεσα στο Αιγάλεω και την Athens Kallithea, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στους τέσσερις βαθμούς και τους φιλοξενούμενους στους 11.

Ο Κυνηγόπουλος άνοιξε το σκορ στο 48ο λεπτό για την Athens Kallithea, με τον Καμαρά να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα στο 56′.

• Αιγάλεω: Κατσιμήτρος, Παυλάκης, Τάμπας, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Καμαρά, Κωνσταντακόπουλος, Βάρκας, Κολλάς, Ναζίμ, Γκάβριτς.
  • Athens Kallithea: Πάντος, Ουές, Μανθάτης, Μεχίας, Ρομαό, Ματίγια, Μαρόττα, Περέιρα (63′ Βασιλόγιαννης), Ντεμέτριους, Κυνηγόπουλος, Λουκίνας.

Χανιά – Παναχαϊκή 4-1

Τα Χανιά πήραν τη νίκη απέναντι στη Παναχαϊκή, επικρατώντας 4-1. Οι Κρητικοί βρίσκονται στην κορυφή με 12 βαθμούς, με τους Πατρινούς να παραμένουν στον έναν.

Ο Μάναλης άνοιξε το σκορ στο 10′ με πέναλτι, με τον Μαζουλουξή να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 17′. Ο Μανουσάκης έκανε το 3-0 στο22′ με τον Χριστόπουλο να μειώνει στο 45′. Τελικά, ο Μαζουλουξής στο 83′ διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.

• ΠΑΕ Χανιά: Καλογεράκης, Κατσούρρι, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Σιλά (46′ Σερβιλάκης), Λεμονής Τσέλιος, Ντίαζ (58′ Ελευθεριάδης), Μανουσάκης, Κόλα (58′ Τσορνομάζ), Μάναλης (75′ Μάνος).
  • Παναχαϊκή: Κολοβούρης, Καραγιάννης, Κούτσιας, Γκανσιέρ, Μπάρετ, Νάστος, Κυρσανίδης (46′ Παραστατίδης), Λότεν (46′ Νταμπίζας), Τόσκα (84′ Λιοφάγος), Αποστολόπουλος (75′ Αλίμπε), Χριστόπουλος (65′ Πατρινός).

Καλαμάτα – Ηλιούπολη 2-0

Σε τροχιά κορυφής και η Καλαμάτα, η οποία επικράτησε 2-0 της Ηλιούπολης και ισοβαθμεί με την Καλαμάτα στους 12 πόντους στην πρώτη θέση.

Ο Πασάς – θυμίζουμε  και εδώ  – με κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 30′, με τον Τάτο στο 45ο λεπτό να διαμορφώνει το αποτέλεσμα.

Διαβάστε αναλυτικό ρεπορτάζ του αγώνα πατώντας ΕΔΩ!

• Καλαμάτα: Μέντες, Ραπόσο, Κωστούλας (78′ Δημόπουλος), Παπατόλιος, Βαλεριάνος, Άλβες, Μπενίτεζ, Τάτος (71′ Κατάλντι), Ακόστα (59′ Γρίβας), Πάσας (78′ Καμπράλ), Μπαράλες (59′ Ρόβας).
  • Ηλιούπολη: Περιστερίδης, Ράμος, Βασιλούδης (46′ Μπαρμπάρο), Μπαρμπόσα, Ντέντλερ, Γκοτσούλιας, Μάντιτς (46′ Άντο), Τσαφταρίδης (78′ Τοπάλ), Φουρλάνος, Παντελίδης, Φρίμπονγκ (71′ Ράντοβατς).

Δείτε τη βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική στον Β’ Όμιλο της Super League 2!