Super League 2: Ο Μακεδονικός λύγισε τον ΠΑΟΚ Β’

Ο Μακεδονικός λύγισε τον ΠΑΟΚ Β’ στην έδρα του και πρόσθεσε τρεις βαθμούς στο σακούλι του.

Ο Μακεδονικός επικράτησε 3-2 του ΠΑΟΚ Β’ στο γήπεδο της Νέας Ευκαρπίας και μάλιστα με ανατροπή στην ανατροπή, σε ένα χορταστικό παιχνίδι και έκανε άλμα στην πρώτη τετράδα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Αλμπέρτο Σιμόνι στο πέμπτο λεπτό, όμως η δεύτερη ομάδα του ΠΑΟΚ έφερε τούμπα το ματς. Ο Γκούμας ισοφάρισε στο 20′ και ο Κανίς έκανε το 1-2 στο 30′. Ο Μακεδονικός λίγο πριν από την εκπνοή του πρώτου μέρους ισοφάρισε με τον Χάσεκ στο 45+3′.

Ο Μακεδονικός κατάφερε και ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 63ο λεπτό με τον Τσιλιγγίρη και κράτησε το τρίποντο μέχρι το φινάλε.

Μακεδονικός: Γουναρίδης, Προβυδακης, Σαραγιώτης (17′ λ.τ Περέιρα), Τσαμουρης, Τσουκάνης, Παναγιωτούδης, Χάσεκ, Ραμίρες (88′ Μπουλάτοβιτς), Τσιλιγγίρης (67′ Μελετίδης), Ζαφειράκης (88′ Λυμπεράκης), Σιμόνι (88′ Ουζελάκ).

ΠΑΟΚ Β’: Μοναστηρλής, Κιτσάκης (67′ Μανωλιούδης), Παντεκίδης, Παναγιώτου, Τασιούρας, Κωττάς (59′ Σνάουτσνερ), Γκούμας (59′ Γκιτερσός), Τσοπούρογλου, Κανίς (67′ Τσίκος), Δαρέλας, Γκορντεζιάνι (53′ Πανίδης).