Superleague

Super League, Κηφισιά – Λαμία 1-1: Ο Λούμορ γλίτωσε τους γηπεδούχους – Δηλώσεις (+vids)

Super League: Η «οβίδα» του Λούμορ στο 90+5’ έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στην Κηφισιά κόντρα στη Λαμία, σε αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική.

Οι «νεοφώτιστοι», όπως συνέβη στο «τρελό» ματς με τον Πανσερραϊκό, κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα στις καθυστερήσεις.

Δύο πολύτιμοι βαθμοί που μπορεί να φανούν καθοριστικοί στη μάχη της παραμονής. Η αναμέτρηση είχε ωραίο ρυθμό, οι δύο ομάδες δημιούργησαν αρκετές φάσεις, είχαν από ένα δοκάρι και φύλαξαν το… καλύτερο (βλ. γκολ) για το τέλος.

Η Λαμία προηγήθηκαν στο 84’ με τον Ακούνια, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από δύσκολη θέση.

Η Κηφισιά, όμως, βρήκε απάντηση στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τρομερό σουτ του Λούμορ, ενώ ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Ιπαλίμπο στο 90+6’.

Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (Ιωαννίνων)
Κίτρινες: Παπασάββας, Ιπαλίμπο, Οζέγκοβιτς – Παπαδόπουλος, Τζανετόπουλος, Ακούνια
Αποβολές: 90+6′ Ιπαλίμπο (2η κίτρινη).

ΚΗΦΙΣΙΑ (Γιάννης Αναστασίου): Αναγνωστόπουλος, Μασούρας, Βαφέας, Τσάπαν, Λούμορ, Παπασάββας (88’ Κωνσταντακόπουλος), Ιπαλίμπο, Ίλιεφ (65’ Τετέι), Ματέους Σάντος, Μπιφουμά (78’ Αντερέγκεν), Οζέγκοβιτς.
ΛΑΜΙΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Σιμόν, Σίντκλεϊ, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος (75’ Παούλαβετς), Νούνιες (82’ Ακούνια), Σλίβκα, Σαντάνα (70’ Στάνκο), Τόσιτς (69’ Μούλα), Καρλίτος (69’ Τσιλούλης), Λόνγκο.