Καλαμάτα

Τάτσης: “Άδικα χάσαμε”, Χάβος: “Στα σκουπίδια το Α’ ημίχρονο…” (+video)

Δείτε τι δήλωσαν οι Γιάννης Τάτσης και Μάκης Χάβος  μετά τον αγώνα  της Μαύρης Θύελλας με την Παναχαϊκή  (1-0) , την Κυριακή  3-12-2023 στο Δημοτικό Στάδιο Παραλίας, στην ανακαινισμένη Αίθουσα  “Παναγιώτης Μπαχράμης“…

Απογοητευμένος λοιπόν από την ήττα της Παναχαϊκής στην Καλαμάτα εμφανίστηκε στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα ο Γιάννης Τάτσης.

“Δεν αξίζαμε αυτή την ήττα, εγκλωβίσαμε την Καλαμάτα. Έκανε ελάχιστες ευκαιρίες. Ο λόγος που δεν πήραμε κάτι παραπάνω, είναι ότι δεν πιστέψαμε κάποιες προϋποθέσεις που είχαμε για να τελειώσουμε φάσεις και να σκοράρουμε. Δεν είμαι απογοητευμένος από την εμφάνιση, αλλά αξίζαμε κάτι καλύτερο”, ανέφερε μεταξύ άλλων ο Γιάννης Τάτσης.

Χάσαμε ένα  ολόκληρο πρώτο ημίχρονο, το πετάξαμε  στα σκουπίδια. Όμως  στην επανάληψη είμασταν πολύ  καλοί,  βάλαμε  το γκολ, ενώ χάσαμε μετά  και τρεις  καλές  ευκαιρίες για γκολ με τους  Ρόβα, Πασά και Μπαράλες. Ναι πλησιάζουμε στην κορυφή μετά  και τα σημερινά  και χθεσινά  αποτελέσματα  των άλλων ομάδων. Δεν μας ενδιαφέρει πάντως  τι κάνουν  οι άλλες ομάδες αλλά το τι κάνουμε εμείς….”, είπε  με την σειρά  του ο Μάκης Χάβος, ο οποίος  επιβεβαίωσε  την αποκάλυψη του Sportstonoto.gr περί της απόκτησης  του Ελιβέλτον Ριμπέιρο Ντάντας από την ΠΑΕ Καλαμάτα!