Μεσσηνία

Α’ Μεσσηνίας: Εύκολα 3-0 ο Πάμισος τον Ηρακλή Καλαμάτας

Α’ Μεσσηνίας: Εύκολα  3-0 ο Πάμισος τον Ηρακλή Καλαμάτας

Τη νίκη με σκορ 3-0 πήρε χθες το βράδυ ο Πάμισος Μεσσήνης που επικράτησε υπό το φως των προβολέων του Ηρακλή Καλαμάτας εντός έδρας.

Ο αγωνας άρχισε με καταρρακτώδη βροχή καί αέρα κάτι πού δυσκόλεψαν τίς κινήσεις τών δύο ομάδων όμως η ομάδα του Νίκου Γεωργακλή πέτυχε το 1-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο από τίς πέντε αλλαγές σφράγισαν τήν νικη με δύο τέρματα δέκα λεπτά πριν τελειώσει το ματς(80′ Βλάχος καί στο 89’Σταματελοπουλος)

Ο Ηρακλής Καλαμάτας όσο το σκορ ήταν στο 1-0 προσπαθούσε για την ισοφάριση αλλά στο τέλος έμεινε από δυνάμεις και έτσι γνώρισε την ήττα.

Στο 33′ τραυματίστηκε ο Τιμπλαλέξης και διακομίσθηκε στο Νοσοκομείο Καλαμάτας για εξετάσεις καθώς ζαλιζόταν. Χτύπησε καταλάθος με τον διαιτητή κ. Τσουλάκο, ο οποίος και εύχεται περαστικά και ταχεία ανάρρωση στον ποδοσφαιριστή.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Κουλόπουλος έκανε το 1-0.

Στο 80′ ο Βλάχος έγραψε το 2-0 και στο 89′ ο Σταματελόπουλος το τελικό 3-0.

Στο 83′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τζάννες του Ηρακλή για διαμαρτυρία.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσουλάκος με βοηθούς τους Καραμπέτσο και Σαπουτζή.

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Τρακάκης, Μπαστακός Αριστομενόπουλος, Φιλόπουλος, Ηλιόπουλος, Τιμπλαλέξης (33′ λ.τρ. Υμεράσι), Ντίσα (56′ Βλάχος), Δεμπεγιώτης, Μιχαλέας (56′ Σταματελόπουλος), Παπαδόπουλος (85′ Κράκουλι), Κουλόπουλος (85′ Σωτηρόπουλος).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αλάμαρας, Τζάνες, Σάμπιον, Μαγκλάρας, Μιχαλόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Ψωρομύτης (61′ Παπαδέας), Φυκούρας, Βαϊτσης (68′ Χριστόπουλος), Βλαχάκης, Δαρσακλής.