Μεσσηνία

Α’ Μεσσηνίας: Ο τρομερός Πάμισος, το “έκαψε” μετά την άλωση και της Μεθώνης!

Α’ Μεσσηνίας: Ο τρομερός  Πάμισος,  το “έκαψε” μετά  την άλωση  και της Μεθώνης!

Με τό δεξί ξεκίνησε τό 2024 ο Πάμισος, του μεγάλου Γιώργου Πετρουλάκη, – που το… έκαψε μετα το ματς, οπως βλέπουμε
και στην φωτογραφία μας βέβαια – καί μάλιστα εκτός έδρας καί με ανατροπές στο σκορ στο γήπεδο Μεθώνης ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Πάμισο Μεσσήνης τελικό 3-4

Οι Πράσινοι τής Μεσσήνης κατάφεραν να πάρουν τη μεγάλη νίκη με σκορ 3-4 ύστερα από μεγάλη ανατροπή καθώς βρέθηκαν να χάνουν με 1-0 και 3-2. Με αυτό το τρίποντο ο Πάμισος παρέμεινε κοντά στις ομάδες που διεκδικούν την άνοδο.

Από την άλλη, η Μεθώνη γνώρισε μία ανέλπιστη ήττα έτσι όπως εξελίχθηκε ο αγώνας καθώς προηγήθηκε στο σκορ, βρέθηκε πίσω με 1-2, κατάφερε να το γυρίσει τούμπα και στο τέλος να το χάσει.

ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Το σκορ του αγώνα άνοιξε στο 10ο λεπτό του αγώνα ο Τσιμικλής για τους γηπεδούχους με πλασέ. Οι πανηγυρισμοί δεν κράτησαν πολύ καθώς στο 31‘ ο Βλάχος ισοφάρισε με κεφαλιά ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Τιμπλαλέξης με σουτ έδωσε το προβάδισμα στους ”Νησιώτες”.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου οι ”βυσσινί” και ειδικότερα στο 49‘ κατάφεραν και ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπεγέτη ενώ στο 60‘ ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ με τον Ζόμπολο. Οι παίκτες του Νίκου Γεωργακλή δεν πτοήθηκαν και στο 65‘ ισοφάρισαν εκ νέου με τον Δεμπεγιώτη, ενώ η ολική ανατροπή προήλθε από τα πόδια του Μπορχάν στο 75‘.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καυκάς με βοηθούς τους Καραμπέτσο και Μπασιλάρη. Παράπονα ρχρι η Μεθώνη.

ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ: Μίντζηρας, Παρασκευόπουλος, Δήμος, Μπεγέτης, Ζόμπολος, Τσιμικλής, Μέμα (85′ Ψύχαρης),Τσατάς (30′ λ.τρ. Σαμπάνι), Σπαντιδέας, Μάραντος (60′ Τσανέ), Παυλόγιαννης (85′ Τσαγκάρης).
ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Τόσκα, Αριστομενόπουλος, Σταματελόπουλος, Φιλόπουλος, Μπορχάν, Υμεράσι, Τιμπλαλέξης, Δεμπεγιώτης (72′ Βλάχος Ευ.), Πετρουλάκης (65′ Κ. Ντίσα), Παπαδόπουλος (91′ Ντίσα Α.), Ευστ. Βλάχος