fbpx
Ακολουθήστε μας

Β΄ Μεσσηνίας

Ανάλυση: Οι “μάχες” σε 1ο και 2ο όμιλο της Β’ Μεσσηνίας το Σαββατοκύριακο…

Ανάλυση: Οι “μάχες” σε 1ο και 2ο όμιλο της Β’ Μεσσηνίας το Σαββατοκύριακο…
O ιστορικός και φιλόδοξος φέτος, Αστέρας Βαλύρας

Από τον Πατίστα θα φιλοξενηθεί την Κυριακή ο πρωτοπόρος στον 1ο όμιλο της Β’ τοπικής Αστέρας Αρφαρών.

Η ομάδα των Αρφαρών θέλει τη νίκη για να διατηρήσει ή και να αυξήσει τη διαφορά από τους διώκτες της.
Ο δεύτερος Αίαντας Καλαμάτας θα υποδεχτεί το Διαγόρα Κοπανακίου, που ισοβαθμεί με τον Πατίστα στην 6η θέση.  Την τρίτη θέση μοιράζονται η Βαλύρα με το Νέο Αρι και το Μεσσηνιακό.

Η Βαλύρα παίζει στο Μελιγαλά με τη Θύελλα Μερόπης, ο Νέος Αρις εντός έδρας με τον Παπαφλέσσα Αμφειας και ο Μεσσηνιακός θα πάρει στα χαρτιά τους 3 βαθμούς με την Α.Ε. Γαργαλιάνων.
Στον δεύτερο όμιλο, η ΑΕΚ Καλαμάτας που οδηγεί την κούρσα θα πάρει στα χαρτιά τους 3 βαθμούς με τον Εθνικό Καλαμάτας. Η Α.Ε. Λογγάς και τα Πράσινα Πουλιά που ακολουθούν σε απόσταση ενός βαθμού, παίζουν εκτός έδρας με Καλλιθέα και Λέικα, αντίστοιχα.

Η Καλλιθέα ισοβαθμεί στην 4η θέση με Πανιώνιο και Ακαδημία Πάμισος, ενώ τα Λέικα ισοβαθμούν με το Δαναό στην 9η θέση.
Ο Πανιώνιος θα παίξει στο “Π. Μπαχράμης” με τη Νέδουσα και η Ακαδημία Πάμισος με τη Δόξα στην Καλαμάτα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων της 8ης αγωνιστικής και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Σάββατο

Νέος Άρις – Παπαφλέσσας Άμφειας
Γήπεδο Άριος
Τσουλάκος, Γαλακούτης, Μπασιλάρης
Παναθηναϊκός Καλαμάτας – ΑΠΣ Άρις
Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’
Καυκάς, Κασκάνης, Ρουμελιώτης
Αίαντας Καλαμάτας – Διαγόρας Κοπανακίου
Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’
Σκόρδος, Τσουκάλη, Π. Νικολόπουλος

Κυριακή

Πατίστα – Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας
Βοσνάκης, Τσαούση, Γαϊτάνης
Θύελλα Μερόπης – Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο Μελιγαλά
Σταυρόπουλος, Αγγελή, Βασιλόπουλου
Ρεπό: Ατρόμητος Πλατύ
*’Ολες οι αναμετρήσεις θα ξεκινήσουν στις 3.μ.μ, εκτός από το ΑΟ Πατίστα – Αστέρας Αρφαρών που θα γίνει στις 12 το μεσημέρι.

2ος όμιλος

Σάββατο

Καλλιθέα – Λογγά
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Πλακογιάννης, Τσίρμπας, Τσοπανάκης
Νέδουσα Αλαγονίας – Πανιώνιος Καλαμάτας
Γήπεδο ‘’Π. Μπαχράμης’’, 6 μ.μ.
Καρβούνης, Σαπουτζής, Μαλαπάνη

Κυριακή

Λέικα – Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο ‘’Γ. Λουκαρέας’’, 11 π.μ.
Γκούμας, Λιανός, Τσαβδαρίδης
Δόξα Καλαμάτας – Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο ‘’Π.  Μπαχράμης’’, 3 μ.μ.
Ρέκκας, Μαλαπάνη, Μπουρίκας
Βλαχόπουλο – Κεραυνός
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3 μ.μ.
Μπασιλάρης, Ντοχάς, Καμάι
Ρεπό: Δαναός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(1ος όμιλος)
1. Αρφαρά    18-4    18
2. Αίας    11-8    15
3. Βαλύρα    13-4    13
-.  Νέος Αρις    12-5    13
. Μεσσηνιακός    20-14    13
6. Κοπανάκι    9-9    12
-. Πατίστα    7-10    12
8. ΑΠΣ Αρις    7-13    7
-. Παναθηναϊκός Καλ.    10-17    7
10. Θύελλα Μερόπης    2-10    6
11. Αμφεια    7-13    3
12. Ατρόμητος Πλατύ    8-15    2
– Η ΑΕ Γαργαλιάνων δεν συμμετέχει στο πρωτάθλημα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(2ος όμιλος)
1. ΑΕΚ    20-6    16
2. Λογγά    13-5    15
-. Πράσινα Πουλιά    14-8    15
4. Καλλιθέα     16-2    13
-. Πανιώνιος    11-7    13
-. Ακαδημία Πάμισος    7-6    13
7. Βλαχόπουλο    13-14    12
8. Κεραυνός    13-14     10
9. Δαναός    10-20    6
-. Λέικα    4-19    6
11. Νέδουσα 7-14    3
12. Δόξα 6-20        1
– Ο Εθνικός Καλαμάτας δεν συμμετέχει στο πρωτάθλημα.

notosport.gr

Σχολιάστε εδώ

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Β΄ Μεσσηνίας