Αστέρας Βλαχιώτη – Ρόδος 0-0: Έγινε του… Τσουκαλά (+video)

Μετά από μια γεμάτη ένταση αναμέτρηση, Αστέρας Βλαχιώτη και Ρόδος, αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0 για την 3η αγωνιστική της Football League.

“Λευκή” ισοπαλία ανάμεσα σε Αστέρα Βλαχιώτη και Ρόδο, στην αυλαία της 3ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Football League.

Το πρώτο ημίχρονο άνηκε στη Ρόδο που έφτανε με αξιώσεις στην εστία του Αστέρα, αλλά ο Φαρμάκης ήταν σε πολύ καλή μέρα, με εξαιρετικές επεμβάσεις όπου χρειάστηκε.

Οι παίκτες του Αστέρα ανέβασαν την απόδοσή τους στο β’ ημίχρονο και έγιναν απειλητικοί, κυρίως με τον δραστήριο Βερνάρδο.

Οι γηπεδούχοι έχουν έντονα παράπονα από τον διαιτητή της αναμέτρησης, κ. Τσουκαλά, καθώς ακύρωσε, για επιθετικό φάουλ, γκολ του Νικολάου με κεφαλιά στο 59′.

Στο 84′ η Ρόδος έμεινε με 10 παίκτες καθώς ο Μπαξεβάνος ανέτρεψε τον επιθετικό του Αστέρα Βλαχιώτη με κίνηση που παραπέμπει σε Αμερικάνικο Ποδόσφαιρο.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Γιόνδης έφυγε στην κόντρα, αλλά ο Τσουκαλάς σφύριξε τη λήξη του, ξεσηκώνοντας, αυτή τη φορά, τους ανθρώπους στον πάγκο της Ρόδου. Να σημειώσουμε πάντως, πως στην αρχή της φάσης, οι του Βλαχιώτη ζητούν φάουλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή των ελαφιών.

Στον πάγκο της Λακωνικής ομάδας κάθισε ο Παναγιώτης Αποστολάκος, καθώς ο Γιώργος Βαζάκας είχε αποβληθεί στο ματς με την Επισκοπή.

Με προβλήματα η διαιτησία του κ. Τσουκαλά, άριστοι, όμως, 0ι βοηθοί του, Αθανασοπούλου και Χριστοδούλου.

Δείτε ακόμη: Αστέρας Βλαχιώτη – Ρόδος 0-0 | HIGHIGHTS

Αστέρας Βλαχιώτη: Φαρμάκης, Ευαγγελιδάκης (46′ Κουρτέσης), Κορνέζος, Μάγκας, Πρίκας, Νικολάου, Μπρακαμπόντε (87′ Παλιάτσος), Παπούλης (46′ Σκεντεράϊ), Βερνάρδος (70′ Πατσαρούχας), Καλλέργης (78′ Ασημάκης), Μάρτσεβ.

Ρόδος: Πίτκας, Νικολόπουλος (75′ Πεχλιβανόπουλος), Καψάλης, Κέβι (75′ Ριτάκο), Καραγιώργης, Μπαξεβάνος, Σερέντιουκ (56′ Αρναρέλλης), Μαρτσάκης,  Δελαπόρτας, Τσίπρας, Μακρής (61′ Γιονδής).