Δεν ικανοποίησαν στη λευκή τους ισοπαλία (0-0) Ολυμπιακός Βόλου και Πιερικός στο ΕΑΚ…

Ο Ολυμπιακός Βόλου αντιμετώπισε λοιπόν σε φιλική αναμέτρηση τον Πιερικό στο ΕΑΚ του Βόλου, το Σάββατο (23/10), με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος της Super League 2 στις 31 Οκτωβρίου και δεν ήθελαν να ρισκάρουν, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να λήξει ισόπαλο με 0-0.

Ο Πιερικός είχε μια καλή φάση στο 6′ λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζαφειράκη, την οποία απέκρουσε ο Βούγιοβιτς. Ο Ολυμπιακός Βόλου απείλησε με το σουτ του Κουντουριώτη στο 25′ λεπτό, αλλά και του Μπάτροβιτς στο 65′ λεπτό.

Οι συνθέσεις

Ολυμπιακός Βόλου: Βούγιοβιτς, Σκοπελίτης, Στάμου, Φιλίποβιτς, Να, Ντιαμπί, Κόλα, Κουντουριώτης, Μπάτροβιτς, Ξύδας, Βερνάρδος

Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Σιαφά, Σουλεϊμάν, Μαρκοπουλιώτης, Κόκας, Ντουάρτε, Χάσεκ, Αμπουμπακάρι

Πιερικός: Τζήμας, Ζούρκος, Χαρτσιάς, Παντελιάδης, Στουνταρ, Καρβούνης, Καρανάτσιος, Ζαφειράκης, Κριμιτζας, Παπουτσίδης, Τοπαλίδης

Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι ΚΑΓΚΕΛΙΔΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΚΑΜΠΑΡΔΩΝΗΣ και ΙΤΣΙΟΣ