Έχασε πάλι την ευκαιρία ο Αστέρας Βλαχιώτη…

Ο Αστέρας Βλαχιώτη, δεν κατάφερε και αυτός χθες να νικήσει στην έδρα του,  θα μπορούσε μετά την απώλεια βαθμών που είχαν τόσο Νάυπλιο 2017, αλλά και η ΠΣ “Η Σπάρτη” με την Ερμιονίδα, να πλησιάσει την κορυφή, του 7ου  της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Ο Διαγόρας Βραχνεϊκων, μέσα στη δύσκολη έδρα του συλλόγου από τη Λακωνία, κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1)  και να διατηρηθεί στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι είχαν την μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 42’ λεπτό με το δοκάρι του Νικλησιώτη, κάτι το οποίο κατάφεραν με τον Παπουλή στο 52′ λεπτό! Όμως, η ομάδα του Γιώργου Κούτση δεν πανηγύρισε το τρίποντο της νίκης, καθώς οι φιλοξενούμενοι στο 70′ με ένα «ξερό» σουτ του Μπρούνο Λίπι ισοφάρισαν σε 1-1!

Πιο συγκεκριμένα, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τάκη Σχοινά έδιωξαν οι αμυντικοί του Βλαχιώτη, ο Πανάρετος έγινε κάτοχος της μπάλας και σέντραρε βρίσκοντας το Καλλιτσουνάκη, αυτός τροφοδότησε τον Τριανταφυλλόπουλο και από εκεί πάσα στο Λίπι ο οποίος με ένα ξερό σουτ νίκησε το γκολκίπερ Πονηρό.

Αστέρας Βλαχιώτη: Πονηρός, Μαργαρίτης, Διαμαντάκης, Σνιεγκ, Τσούπρος, Αρώνης (73′ Πούτση), Αναστασόπουλος, Δωματάς (64′ Νέρες), Παπούλης, Νικλητσιώτης, Παλιάτσος (76′ Σιαλμάς).

Διαγόρας Βραχνεΐκων: Δρακόπουλος, Ασπρογιάννης, Σταυρόπουλος, Λίπι, Τριανταφυλλόπουλος, Τρίγκας, Καλλιτσουνάκης (65’ Σχοινάς), Παπαδόπουλος, Ούτσικας (74΄Ρίλντι), Νιφορόπουλος, Γκολφινόπουλος (53΄Πανάρετος).