Φιλικά, ωραία και εύκολα, η Μαύρη Θύελλα 1-3 στην Κόρινθο! (+pics)

Εύκολα και εντυπωσιακά η Μαύρη Θύελλα, άλλωστε φιλικά σήμερα την Κόρινθο!

Φιλικά, ωραία  και εύκολα,  η Μαύρη Θύελλα 1-3 στην Κόρινθο! (+pics)
Από αριστερά: Ράλλης, Παναγιωτόπουλος και Κούγιας, σήμερα στην Κόρινθο

Πολύ ωραία , φιλικά  και βέβαια  εύκολα,  η Μαύρη Θύελλα  νίκησε με σκορ  1-3 πριν λίγο στην Κόρινθο  την τοπική ομάδα,  ένα ματς  που άρχισε  με 20 λεπτά  (!) καθυστέρηση λόγω των εγκαινίων (…) του νέου  χλοοτάπητα  του τοπικού  Δημοτικού Σταδίου.

Σκόρερ για την Καλαμάτα  οι Μοζέρ,  Αρναρέλης  και Ρόβας,  ενώ στο 86′, πάλι ο Αρναρέλης  είχε  δοκάρι  για την Μαύρη Θύελλα.

Στο 7ο λεπτό έγινε αλλαγή ο Μπενίτεθ γιατί ένιωσε τράβηγμα στον προσαγωγό και στη θέση του μπήκε ο Κατάλντι.

Στο 8ο λεπτό ο Μόζερ με κεφάλια κάνει το 0-1 ύστερα από σέντρα του Τάτου.

Δύο φοβερές ευκαιρίες…Στο 30 λεπτό ο Ακόστα μόνος κάνει το πλασέ, η μπάλα περνάει ελάχιστα αουτ.

Στο 37 Τάτος, Ακόστα, Πασάς έκρυψαν την μπάλα, πήρε πάσα ο Γρίβας ο οποίος έκανε το σουτ και έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

Στο 44 λεπτό ισοφαρίζει η Κόρινθος και κάνει το 1-1 με τον Παπουλή .

Στο 64 λεπτό στη θέση του Πασά μπαίνει ο Ρόβας.

Στο 72 λεπτό εκτός οι Βαλεριάνος, Ματέους και στη θέση τους Κωνσταντινόπουλος, Τριανταφυλλάκης.

Στο 77 ο Αρναρέλλης κάνει με κεφαλιά το 1-2. Μετά από κόρνερ του Κατάλντι, πρώτη κεφαλιά-πάσα ο Παπατόλιος και ο Αρναρέλλης με κεφαλιά σημειώνει το γκολ.

Στο 82 γκολ ο Ρόβας και 1-3. Μετά από μπαλιά του Αρίμπας 30 μέτρων, ο Αρναρέλλης σπάει τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι και ο Ρόβας με σουτ πετυχαίνει το γκολ.

👉 Σε ένα πολύ δυνατό ματς ο ΠΑΣ ήταν στο 1-1 με την Καλαμάτα μέχρι τα τελευταία λεπτά όπου και δέχτηκε 2 γκολ και ηττήθηκε με σκορ 1-3 .

Ένα παιχνίδι που είχε πολύ ωραίο ρυθμό και ακολούθησε μετά τον ετήσιο Αγιασμό που πραγματοποιήθηκε λοιπόν σήμερα  στο Δημοτικό στάδιο Κορίνθου. Φιλικά, ωραία  και εύκολα,  η Μαύρη Θύελλα 1-3 στην Κόρινθο! (+pics)

Οι 11 που ξεκίνησαν για τον ΠΑΣ: Διάσσινος,  Αργυρόπουλος,  Παπαχρήστος, Καλούσης, Νικολάου, Μερκούρης, Χαλάτσης,  Παπανικολάου, Γεωργίου, Δερμιτζάκης, Παπούλης. Αλλαγές : Κούτσικος ,Κουιμελής, Χατζής Συρεγγέλας , Κορωνιώτης , Κουτσουμπέλας , Πέτρου.

Καλαμάτα (Αμανατίδης): Γιαννίκογλου, Μόζερ, Βαλεριάνος, Δημόπουλος, Καραγκούνης, Ματέους, Μπενίτεθ, Τάτος, Ακόστα, Γρίβας, Πασάς. Επαιξαν και οι Κατάλντι, Λαδάς, Αρίμπας, Παπατόλιος, Μπαράλες, Αρναρέλλης, Ραπόζο, Ρόβας, Κωνσταντινόπουλος, Τριανταφυλλάκης.