Πάμισος

Φοβερός Πάμισος, 1-0 τον… φορτσάτο – μέχρι σήμερα βέβαια – Ναυπακτιακό!

O Πάμισος Μεσσήνης νίκησε πριν λίγο με  1-0, επικράτησε δηλαδή επί  του ισχυρού Ναυπακτιακού Αστέρα στο γήπεδο Μελιγαλά, για το πρωτάθλημα στον 9ο όμιλο της Γ Εθνικής.

Το πρώτο μέρος ήταν ισορροπημένο με τον Πάμισο να απειλεί με σουτ του Θώδη στο 22ο λεπτό και του Βέλλη στο 27ο με την μπάλα να κοντράρει σε σώματα αμυντικών. Οι Νησιώτες φώναξαν για πέναλτι στο 34ο λεπτό όταν ο Χαραλαμπόπουλος μπήκε σφήνα ανάμεσα στους κεντρικούς αμυντικούς και τον τερματοφύλακα του Αστέρα  και βρέθηκε στο έδαφος από μαρκάρισμα με το διαιτητή Νικόλαο Αυγερινό από την Αρκαδία να δείχνει “παίζεται”.

Οι φιλοξενούμενοι αύξησαν την πίεση τους στο δεύτερο ημίχρονο, είχαν την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας αλλά δεν είχαν το καθαρό μυαλό στην τελική πάσα και προσπάθεια. Οι πράσινοι αντίθετα  δεν άφηναν κενά προς την εστία του Κόκκαλη ο οποίος όποτε χρειάστηκε δήλωσε παρών.

Και έγινε στο 75ο λεπτό το 1-0. Ο Ακριστινέι άλλαξε ωραία την μπάλα με τον Σαραντόπουλο ο οποίος μετά από καταπληκτική ενέργεια γύρισε στο δεύτερο δοκάρι όπου πετάχτηκε ο Χαραλαμπόπουλος και από κοντά έστειλε τη μπάλα στον ουρανό των δικτύων του Δρακοπούλου για το 1-0.

Πάμισος (Γιώργος Καλόμαλος): Κόκκαλης, Αριστομενόπουλος, Βέλλης, Κατσιβαρδέας, Μπούνας, Μωράκης (46’ Φιλόπουλος), Γιακουμής (54’ Κάνιστρας), Θώδης, Σαραντόπουλος (92’ Παπαγιαννόπουλος), Ακριστινέϊ, Χαραλαμπόπουλος (84’ Τσούκλερης).

Ναυπακτιακός (Δημήτρης Τομπάζης): Δρακόπουλος, Θωμόπουλος (59’ Καζανάς), Μπατσής, Κάπιας, Θεοχάρης, Αρώνης (46’ Εσκουρέδο), Γκέτσι, Κονίδας, Γκάτσης (59’ Χατζηστεφάνου), Νάκα, Σταυρόπουλος.