Μονόλογος του Παναργειακού και 4-0 επι του Παμίσου

Με μια εμφατική νίκη με σκορ 5-0 και πολλές ευκαιρίες, ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ο Παναργειακός σήμερα, έχοντας βέβαια, απέναντί του τον αδύναμο Πάμισο.

Η κυριαρχία ήταν απόλυτη απο την αρχή, καθώς απο το 5′ έγινε το 1-0. Σκόρερ ο Παιδάκης, που αξιοποίησε σέντρα του Παναγιώτου.

Νέα ευκαιρία στο 12′ με τον Παιδάκη, την οποία σταμάτησε ο Καπατσώρης.

Στο 32′ με ανάποδο ψαλίδι ο Μουσταφά έστειλε τη μπάλα ξυστά έξω απο το δοκάρι.

Στο επόμενο λεπτό, έγινε το 2-0. Σε σέντρα του Μενδρινού, ο Μουσταφά πέτυχε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών απο τον Συρεγγέλα, ο οποίος τελικά σκόραρε στο 90′ ευστοχώντας σε κτύπημα πέναλτι.

Στο 47′ το πρώτο δοκάρι για τον Συρεγγέλα.

Στο 68′ νεο δοκάρι απο τον σέντερ φορ των γηπεδούχων.

Στο 71′ έγινε το 3-0 απο τον Μπουντόπουλο, ο οποίος έπιασε καλό σουτ έξω απο την περιοχή.

Στο 90′ ο Παναργειακός κέρδισε πέναλτι, το κτύπησε ο Συρεγγέλας στέλνοντας απο τη μια τη μπάλα απο την άλλη τον Καπατσώρη, πετυχαίνοντας το 4-0.

Χαμένα τετατετ είχε ο Συρεγγέλας στο 64′, στο 80′ και στο 86′.