fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το σχόλιο όλων των ομίλων!

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το σχόλιο όλων των ομίλων!

Δείτε τα αποτελέσματα των αγώνων της Γ’ Εθνικής των αγώνων που έγιναν σήμερα και χθες .

Συναρπαστική εξέλιξη είχαν τα σημερινά παιχνίδια στη Γ’ Εθνική.

Στον 1ο όμιλο, ο Ορφέας Ξάνθης επιβλήθηκε 3-0 του Μ. Αλέξανδρου Ορφανίου σε εξ αναβολής παιχνίδι. Στον 2ο όμιλο, ο ΟΦΑΜ νίκησε 1-0 στην Κοζάνη την τοπική ΑΕΠ, σε παιχνίδι που διεξήχθη μετά από τρεις αναβολές.

Στον 3ο όμιλο, ο Αμβρυσσέας νίκησε 2-0 τον ΑΟ Υπάτου, ενώ η Ελασσόνα επικράτησε 3-0 στην Αταλάντη. Στον 4ο όμιλο, ο ΑΟ Διαβολιτσίου πήρε τη νίκη με 1-0 από τον Τηλυκράτη, ενώ ο Αχέρων Καναλακίου επικράτησε 3-0 του Διαγόρα Βραχνέικων.

Στον 5ο όμιλο, ο Άγιος Ιερόθεος πήρε το διπλό με 2-1 κόντρα στην Ηλιούπολη, ενώ ο Ερμής Μελιγούς νίκησε 1-0 τον Άρη Σκάλας.

Στον 7ο όμιλο, ο ΠΑΟ Ρουφ νίκησε 2-0 την Αναγέννηση Ιεράπετρας, ενώ ο Πανιώνιος επιβλήθηκε 4-1 του Πόρου, με τέσσερα γκολ του Λιούμη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες όλων των ομίλων:

 

1ος όμιλος (19η αγωνιστική)
Ορφέας Ξάνθης- Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου  3-0

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αγροτικός Αστέρας 19 12 6 1 28 6 22 42
2 Πανδραμαϊκός 19 8 9 2 30 14 16 33
3 Απόλλων Παραλιμνίου 19 8 4 7 26 18 8 28
4 Άρης Αβάτου 19 8 3 8 24 20 4 27
5 Εθνικός Σοχού 19 6 8 5 17 11 6 26
6 Θερμαϊκός Θέρμης 19 8 2 9 20 23 -3 26
7 Αλεξανδρούπολη FC 19 7 5 7 24 28 -4 26
8 Δόξα Δράμας 19 5 10 4 20 16 4 25
9 Νέστος Χρυσούπολης 19 6 7 6 19 22 -3 25
10 Ορφέας Ξάνθης 19 6 3 10 21 36 -15 21
11 Μ.Αλεξ,Ορφανίου 19 4 5 10 10 21 -11 17
12 Αναγέννηση Πλαγιάς 19 4 2 13 15 38 -23 14

2ος όμιλος (17η αγωνιστική)
ΑΕΠ Κοζάνης – ΟΦ Αγίου Ματθαίου  0-1

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Μακεδονικός 17 11 4 2 25 9 16 37
2 Κοζάνη 17 9 5 3 26 11 15 32
3 Εδεσσαϊκός 17 9 2 6 22 19 3 29
4 ΑΕΠ Κοζάνης 17 8 3 6 23 17 6 27
5 Ποσειδών Μηχανιώνας 17 7 5 5 23 18 5 26
6 ΑΕ Λευκίμμης 17 7 3 7 23 19 4 24
7 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 17 7 3 7 19 17 2 24
8 Θύελλα Σαρακηνών 17 6 3 8 21 26 -5 21
9 ΟΦ Αγίου Ματθαίου 17 5 5 7 19 30 -11 20
10 ΑΣ Γιαννιτσά 17 5 4 8 12 16 -4 19
11 Ηρακλής Αμπελοκήπων 17 2 6 9 13 30 -17 12
12 Κτην.Αστ.Καληράχης 17 3 3 11 12 27 -15 12

3ος όμιλος (20η αγωνιστική)
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – Νέα Αρτάκη  1-0
Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Υπάτου  2-0
Δήμητρα Ευξεινούπολης – ΠΟ Φήκης  3-1
Αετός Μακρυχωρίου – Ηρακλής Λάρισας  0-3 α.α.
Αταλάντη – ΠΟ Ελασσόνας  0-3
Θησέας Αγριάς – Ατρόμητος Παλαμά  1-3

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΟ Υπάτου 20 15 3 2 37 10 27 48
2 Ηρακλής Λάρισας 20 15 3 2 33 12 21 48
3 ΠΟ Ελασσόνας 20 10 5 5 28 16 12 35
4 ΠΟ Φήκης 20 11 1 8 25 22 3 34
5 Δήμητρα Ευξεινούπολης 20 10 3 7 26 18 8 33
6 Αμβρυσσέας Διστόμου 20 9 5 6 25 11 14 32
7 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 20 8 5 7 20 12 8 29
8 ΑΟ Νέας Αρτάκης 20 7 7 6 23 12 11 28
9 Ατρόμητος Παλαμά 20 8 3 9 23 20 3 27
10 Θησέας Αγριάς 20 4 4 12 14 30 -16 16
11 ΑΠΟ Αταλάντη 20 3 0 17 12 47 -35 9
12 Αετός Μακρυχωρίου 20 0 1 19 3 57 -54 1

4ος όμιλος (24η αγωνιστική)

Παναιγιάλειος – Εθνικός Σκουλικάδου  0-1
ΑΟ Διαβολιτσίου – Τηλυκράτης  1-0
ΠΑΟ Βάρδας – Αίας Γαστούνης  1-2
Αμβρακικός Λουτρού – Παναγρινιακός  0-3 α.α.
Αχέρων Καναλακίου – Διαγόρας Βραχνεΐκων  3-0
Αναγέννηση Άρτας – Ναυπακτιακός Αστέρας  0-2
Ρεπό: Παναχαϊκή

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Παναχαϊκή 22 17 2 3 48 13 35 53
2 Τηλυκράτης 22 15 3 4 39 15 24 48
3 ΑΟ Διαβολιτσίου 22 13 5 4 36 19 17 44
4 Αχέρων Καναλακίου 22 10 7 5 30 17 13 37
5 Αίας Γαστούνης 22 11 3 8 33 24 9 36
6 Ναυπακτιακός 22 10 5 7 27 18 9 35
7 Παναγρινιακός 22 9 6 7 22 19 3 33
8 Διαγόρας Βραχνεΐκων 22 9 5 8 27 21 6 32
9 Εθνικός Σκουλικάδου 23 9 4 10 19 25 -6 31
10 ΠΑΟ Βάρδας 22 6 3 13 21 27 -6 21
11 Παναιγιάλειος 23 4 7 12 18 29 -11 19
12 Αναγέννηση Άρτας 22 5 1 16 14 40 -26 16
13 Αμβρακικός Λουτρού 22 0 1 21 2 69 -67 1

5ος όμιλος (20η αγωνιστική)
Ερμής Μελιγούς – Άρης Σκάλας  1-0
ΓΣ Ηλιούπολης – Άγιος Ιερόθεος  1-2
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – ΑΕ Ερμιονίδας  1-2
ΑΕ Μυκόνου – Χαραυγιακός  1-2
ΑΣ Σαντορίνης – Παναρκαδικός ΔΕΝ ΔΙΕΞΗΧΘΗ
Ρεπό: Φωστήρας

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΓΣ Ηλιούπολης 18 13 3 2 38 11 27 42
2 Φωστήρας 18 11 3 4 26 14 12 36
3 ΑΣ Σαντορίνης 17 9 5 3 27 7 20 32
4 Φοίνικας Ν.Επιδαύρου 18 9 1 8 23 20 3 28
5 ΑΕ Μυκόνου 18 8 2 8 26 27 -1 26
6 ΑΕ Ερμιονίδας 18 8 3 7 19 22 -3 27
7 Άγιος Ιερόθεος 18 6 3 9 19 25 -6 21
8 Ερμής Μελιγούς 19 5 5 9 16 27 -11 20
9 Παναρκαδικός 16 6 2 8 25 22 3 20
10 Χαραυγιακός 17 4 4 9 14 26 -12 16
11 Άρης Σκάλας 19 1 5 13 9 41 -32 8

6ος όμιλος (19η αγωνιστική)
ΑΟ Καραβάς – Πανελευσινιακός  1-1

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Προοδευτική 17 11 5 1 28 8 20 38
2 Εθνικός 17 12 2 3 33 16 17 38
3 Πανελευσινιακός 17 10 4 3 29 13 16 34
4 Αιολικός 17 8 3 6 17 13 4 27
5 Θύελλα Ραφήνας 17 7 4 6 16 14 2 25
6 ΑΟ Πυλίου 18 6 5 7 18 24 -6 23
7 ΑΠΟ Κερατσίνι 17 7 2 8 15 19 -4 23
8 Αστέρας Βάρης 18 5 3 10 19 28 -9 18
9 Αίας Σαλαμίνας 17 4 4 9 15 24 -9 16
10 ΑΟ Καραβάς 17 2 7 8 13 22 -9 13
11 Αήττητος Σπάτων 17 3 1 13 9 28 -19 10

7ος όμιλος (20η αγωνιστική)
Ατσαλένιος – ΑΕ Νεάπολης  5-0
Αλμυρός Γαζίου – Άρης Σούδας  3-1
ΠΑΟ Ρουφ – Αναγέννηση Ιεράπετρας  2-0
Πανιώνιος – ΑΟ Πόρου  4-1
Γιούχτας – ΑΟ Αγίου Νικολάου  1-1

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟ Ρουφ 16 11 4 1 32 15 17 37
2 Πανιώνιος 16 10 4 2 29 11 18 34
3 ΑΟ Αγίου Νικολάου 16 9 3 4 27 16 11 30
4 ΑΟ Πόρου 16 7 6 3 29 18 11 27
5 Γιούχτας 16 7 5 4 19 14 5 26
6 Αλμυρός 16 7 4 5 29 16 13 25
7 Ατσαλένιος 16 6 2 8 25 24 1 20
8 Άρης Σούδας 16 2 4 10 12 23 -11 10
9 ΑΕ Νεάπολης 16 2 3 11 10 31 -21 9
10 Αναγ.Ιεράπετρας 16 1 1 14 8 52 -44 4

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική