Χωρίς κατηγορία

Ισοπαλία – καταστροφή για την Ιεράπετρα με τα Τρίκαλα…

Ισόπαλοι (0-0) λοιπόν χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν ΟΦΙ και Τρίκαλα για την 2η αγωνιστική των Play out της Super League 2, σε ένα ματς που η ομάδα του Τίμου Καβακά ήθελε βέβαια μόνο την νίκη για να έχει ελπίδες ακόμη για την παραμονή του στην κατηγορία.

Ο ΟΦΙ ήταν η ομάδα που ήθελε… περισσότερο το ματς και το έδειξε από την αρχή. Είχε τη πρωτοβουλία των κινήσεων, προσπαθούσε να φανεί απειλητικός, ενώ όποτε έκανε προσπάθεια προς την αντίπαλη εστία είτε δεν βρήκε στόχο, είτε έπεσε πάνω στον εξαιρετικό και στη δεύτερή του συμμετοχή νεαρό τερματοφύλακα των Τρικάλων, Περλιέσι, ο οποίος με επέμβαση στο σουτ του Ντάλα Κόστα στο 28′ έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια χωρίς σκορ στην ανάπαυλα.

Πάνω στον Περλιέσι σταμάτησε κάθε απειλή του ΟΦΙ στο δεύτερο 45λεπτο. Η πρώτη επιθετική προσπάθεια των κρητικών στο β’ μέρος σημειώθηκε στο 47′. Σέντρα του Μπαράτα, κεφαλιά του Βουό αλλά ο νεαρός πορτιέρο έδιωξε εντυπωσιακά! Ο Περλιέσι δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει το σουτ του Μπαράτα στο 55′ κρατώντας ξανά το 0-0. Ακολούθησε το διπλό “όχι” σε Μπαράτα και Κούστα στο 57′, ενώ σε δεύτερο χρόνο ο νεαρός πορτιέρο των Τρικάλων σταμάτησε τον Μπαράτα στο 62′ μετά από σέντρα του Καψάλη. Στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Τίμου Καβακά προσπάθησε να πετύχει το “χρυσό” γκολ. Φουλ επίθεση από τον προπονητή των κρητικών. Το δοκάρι σταμάτησε τον Κούστα στο 90′

Διαιτησία: Καλός ήταν ο Τσέτσιλχας από τα Γραβενά, όπως άλλωστε και οι βοηθοί του.

Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)
Βοηθοί: Αναστασιάδης (Σερρών), Κουβαλάκης (Δράμας)
4ος: Στάμος (Αθηνών).

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Καβακάς): Παπαδόπουλος, Περδίκης, Χατζητερζόγλου, Ζήσης(68′ Πριονάς), Γκίνη, Φουάσης, Λεμονής, Ντούνης(46′ Boυό), Ντάλα Κόστα(46′ Κούστα), Μπαράτα(79′ Αρναούτογλου), Καψάλης(68′ Χιντζίδης).

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Καλογιάννης): Περλιέσι, Τάχατος, Νιάρος, Ριζογιάννης, Σουλιώτης, Παπαγεωργίου, Σιλβάνο(53′ Σταματής), Σκόνδρας, Ευθυμίου(67′ Ελευθεριάδης), Πέλκας(85′ Ντελόσι), Πιαστόπουλος(67′ Διαμαντόπουλος).