Ήττα με 2-1 από τον Απόλλωνα Λάρισας στη Φιλιππούπολη για Ολυμπιακό Βόλου

Φιλικό παιχνίδι στη Φιλιππούπολη της Λάρισας έδωσε χθες (20/8) το απόγευμα ο Ολυμπιακός Βόλου, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 από τον τοπικό Απόλλωνα Λάρισας.

Το παιχνίδι ήταν δυνατό, χωρίς πολλές αξιόλογες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με τον Απόλλωνα να εκμεταλλεύεται δύο λάθη των παικτών του Ολυμπιακού και να προηγείται με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο.
Το 1-0 έγινε στο 37’ με σουτ του Χατζή, ενώ ο ίδιος παίκτης με πέναλτι στο 39’ (το κέρδισε ο Γκουστάβο από τον Βοσνακίδη) πέτυχε το 2-0 για την ομάδα του.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι πολλές αλλαγές και από τις δύο ομάδες είχαν ως αποτέλεσμα να πέσει κι άλλο ο ρυθμός του παιχνιδιού, με τον Ολυμπιακό να μειώνει το σκορ στο 90’ με σουτ του Τάσου Μαρούδα από το ύψος της μεγάλης περιοχής.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Γκέκας, Σκούπρας, Χατζής, Κουρτεσιώτης, Κούλπας, Σιφναίος, Τασιούλης (25’ Νούσιος), Λίταινας, Καρατάσιος, Ναζίμ, Γκουστάβο.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Νύκταρης, Καμπέρης, Γαρυφαλλόπουλος, Γεωργακόπουλος, Κακάμης, Γκουτρουμπής, Κοντοθανάσης, Σουλιώτης, Κωστούλας, Καρδάμης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.: Μακρυωνίτης (60’ Γιδόπουλος), Γραικός (62’ Πριόνας), Μπουτζίκος (75’ Μπαρούτας), Βοσνακίδης, Παπαϊωάννου (78’ Καναβός), Ρόκας (60’ Φαζός), Κόλα (63’ Τσιάρας), Σκοπελίτης (83’ Πάσχος), Τσίτας (60’ Μαρούδας), Στεφάνοβιτς (63’ Πόζογλου), Τζέφερσον (71’ Κλεμέντε).