Καλαμάτα

Κ20-SL2: “Τεσσάρα” σε Ζάκυνθο η Καλαμάτα, δύο γκολ ο Μουζάκης!

Κ20-SL2: “Τεσσάρα” σε Ζάκυνθο η Καλαμάτα, δύο  γκολ ο Μουζάκης!

H  Κ20 Καλαμάτας πέρασε άνετα  το Σάββατο από τη Ζάκυνθο επικρατώντας,  πολύ εύκολα βέβαια, με 4-0 της τοπικής ομάδας για το πρωτάθλημα Super League 2 Νέων.

Πήρε έτσι και την ρεβάνς για την ήττα που γνώρισε την πρώτη αγωνιστική στο γήπεδο του Ασπροχώματος. Έτσι, έχει απολογισμό τρεις νίκες, αλλά και… δύο ήττες.

Σκόρερ των “μελανολεύκων”, ο Γιαννόπουλος το 0-1 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνο, ατο δεύτερο ημίχρονο ο Δρούγας σημείωσε το 0-2 ενώ τα άλλα δύο γκολ πέτυχε  και πάλι ο Μουζάκης.

Κ20 ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Καραχάλιος, Μέμα, Λούτα, Στυλιανόπουλος, Σάλα, Σαούτης (60′ Ρουμελιώτης), Σκοπετος, Γιαννόπουλος (40′ λ.τρ. Σερπάνος), Δρούγας, Γκότσης (69′ Μούζος), Μουζάκης.