Σπάρτη

Και με τα “δεύτερα” τα Τρίκαλα, στο “ρελαντί” 4-0 την τραγική (ξανά) Σπάρτη…

Φάση από το σημερινό νέο βατερλό της τραγικής ξανά... Σπάρτης, στα Τρίκαλα!

Δεν χρειάστηκε να ανεβάσει ιδιαίτερα στροφές ο ΑΟ Τρίκαλα που κόντρα στην Σπάρτη έκανε ουσιαστικά μια «ποιοτική» προπόνηση κερδίζοντας εύκολα με 4-0.
Ο Ράτκο Ντόστανιτς έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν αγωνίστηκαν κόντρα στα Γαννιτσά ενώ ντεμπούτο έκαναν οι Κέζος, Θεολόγης και Μαλάι. Ο Ράντι πέτυχε ένα ακόμη γκολ ενώ λογαριασμό άνοιξαν για φέτος οι Τσιάρας, Μαντιανί και Ρούνεϊ.

Το φιλμ του αγώνα
3′ Κόρνερ του Μακρίδη, κεφαλιά του Τσιάρα αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
29′ Από αριστερά ο Ρομπίνιο πλαγιοκόπησε την άμυνα του ΑΟΤ, μπήκε στην περιοχή αλλά ο Γιδόπουλος απέκρουσε το σουτ
34′ Γύρισμα του Σταματάκου στο ύψος του πέναλτι αλλά ο αμαρκάριστος Τσιάρας πλάσαρε άουτ
37′ Από σουτ του Μαντιανί και κόντρα, ο Ηλιάδης σούταρε αλλά ο Πάντος έβγαλε σωτήρια σε κόρνερ
37′ Κόρνερ του Μακρίδη, κεφαλιά του Κούλπα… άουτ
39′ Από συρτό γύρισμα του Σταματάκου, ο Μαντιανί έγινε κάτοχος, σούταρε και έκανε το 1-0
40′ Δυνατό σουτ του Καινούργιου, έδιωξε σε κόρνερ ο Γιδόπουλος
45′ Ψαλιδάκι του Τενσέι, η μπάλα πέρασε πάνω απο τα δοκάρια
48′ Εκτέλεση κόρνερ του Μακρίδη, η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού και ο διαιτητής κ. Λεωνίδας έδειξε πέναλτι. Ο Ρούνεϊ ανέλαβε την εσχάτη των ποινών και έκανε το 2-0
57′ Από απόκρουση της άμυνας, η μπάλα έφτασε στον Ηλιάδη που σούταρε αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ
58′ Ο Μαντανί άνοιξε πλάγια στον Ρούνεϊ που έβγαλε σέντρα στο 2ο δοκάρι και ο Τσιάρας με προβολή έκανε το 3-0.
75′ Εξαιρετική κάθετη ασίστ του Γκουγκούδη για τον Ράντι που βγήκε ωραία στην πλάτη της άμυνας, πήρε την κόντρα από τον Μπακοδήμο και πλάσαρε για το 4-0.

ΑΟ Τρίκαλα: Γιδόπουλος (77’ Θεολόγης), Μακρίδης (62’ Συμελίδης), Κατσαντώνης (87’ Μαλάι), Κούλπας (59’ Συριόπουλος), Κέζος, Τσιάρας, (62’ Γιουκαρής) Γκατζολάρι (62’ Τσιμίκας), Μαντιανί (62’ Ράντι), Ρούνεϊ, Σταματάκος (77’ Αλμπάνης), Ηλιάδης (62’ Γκουγκούδης).

Σπάρτη: Πάντος, Χoυζούρης, Καλούσης, Κολτσίδας, Τιεντσέ, Αγγελόπουλος, Kαψάσκης, Ρομπίνιο, Καινούργιος, Κωνσταντινίδης, Χατζάρας. Έπαιξαν και οι Μπακοδήμος, Οικονομόπουλος, Μπέζας, Ρούμπος, Ντούσκας, Νάτσης, Ζαχαριουδάκης