Καλαμάτα

Καλαμάτα Κ19- ΑΕ Λογγάς 5-1: Χωρίς Σάββα Μουζάκη…

Χωρίς ξανά τον Σάββα  Μουζάκη έπαιξε  στο Κύπελλο Μεσσηνίας η Κ19 της Καλαμάτας η οποία επιβλήθηκε με 5-1 του Λογγά και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση όπου θα αντιμετωπίσει το Νέο Άρι.

Το 1-0 έκανε ο Στυλιανόπουλος στο 12ο λεπτό, ο Μούργος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 στο 18′ και έξι λεπτά μετά ο Γκότσης έκανε το 3-0. O Μούζος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 28′ έκανε το 4-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου, με τον Γιαννόπουλο να κάνει το 5-0 στο 48′. Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι κατέβηκαν στο παιχνίδι με 11 όλους και όλους τους ποδοσφαιριστές, μείωσαν με τον Σούσα στο 76′.

Διαιτεητής: Ψηλοπαναγιώτης, βοηθοί: Αθανασοπούλου, Αράπης, άριστοι  όλοι τους.

Καλαμάτα Κ19: Τσιφτσής, Παπαγεωργακόπουλος, Σάλα, Γουρνάς, Στυλιανόπουλος, Σερπάνος (46′ Ρούπα), Δρούγας, Γιαννόπουλος, Μωραγιάννης, Γκότσης, Μούζος

ΑΕ Λογγάς: Βαρβεράκης, Λιόππας, Μπαρούνης, Βάγιας, Κουτσουμπός, Βουζιέρος, Καραμπέτσος, Τσέκος, Τραγομαλας, Σούσας, Πετροπούλος.