Καλύτερος χειρουργός από τον πρόεδρο του Τηλυκράτη ο διαιτητής Αριστοτέλης Κωστούλας, λένε στη Λευκάδα

Καλύτερος χειρουργός από τον πρόεδρο του Τηλυκράτη ο διαιτητής Αριστοτέλης Κωστούλας, λένε  στη Λευκάδα

Η απόλυτη λοιπόν παράγκα επανήλθε …στον αγώνα μπαράζ  για την άνοδο στην SL2 όπου ο Τηλυκράτης έχασε στην έδρα του από τον Αιολικό με 1-2. Ο διαιτητής από την Άρτα, Αριστοτέλης Κωστούλας “απέβαλε” εκτός από παίχτη του Τηλυκράτη αφήνοντας την ομάδα με 10 παίχτες στα τελευταία λεπτά όπου δέχτηκε το δεύτερο γκολ της ήττας, μέχρι και τον υπεύθυνο του σταδίου.

Οι διαιτητές σε διατεταγμένη υπηρεσία από το πρώτο λεπτό προσπαθούσαν να βάλουν την ομάδα του Τηλυκράτη μέσα στα καρέ της σφυρίζοντας συνέχεια φάουλ γύρω από την περιοχή της, τα περισσότερα από τα οποία ήταν ανύπαρκτα επιφέροντάς έτσι τον εκνευρισμό στο γήπεδο και την κερκίδα.

Αποκορύφωμα είναι μία φάση στο 30′ όπου αναγκάστηκε να αποχωρήσει από την κερκίδα κάτω από έντονες αποδοκιμασίες  ο αντιπρόεδρος της ΕΠΟ, Κωσ. Νίκας ο οποίος είχε έρθει στην Λευκάδα για την απονομή του κυπέλλου στον Τηλυκράτη την οποία τελικά έκανε ο πρόεδρος της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας , Θωμάς Κάρτσακλας με το δήμαρχο Λευκάδας, Χαρ. Καλό και τον αντιπεριφερειάρχη, Αν Κτενά

Για την ιστορία ο Αιολικός προηγήθηκε με γκολ του Μακρή στο 39′ Οι γηπεδούχοι στο 59’ με κεφαλιά του Τακίδη, ισοφάρισαν σε 1-1. Ο ΆΜακρής επίσης στο 90΄έκανε το 1-2.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Παντζιαράς): Παρδαλός, Παπανίκου, Μπεκατώρος, Τακίδης, Γιαννιώτης, Τόσκα, Τεγούσης, Ζδράβος, Γκουντρουμπής, Περιστέρης, Νιφορόπουλος.

Αιολικός (Παπασπύρου): Πιττατζής, Γκανσιέρ, Νάστος, Ποτουρίδης, Κανελλόπουλος, Στεφάνοβιτς, Αντωνίου, Αρναούτογλου, Πλατέλλας, Ντινιωτάκης, Μακρής.