Καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο και χτίζει σερί ο Ολυμπιακός Β

Ο Ολυμπιακός Β’ ήταν ανώτερος από τον Απόλλωνα Πόντου και με δυο γκολ στο δεύτερο μέρος, επικράτησε 2-0 για το δεύτερο σερί του τρίποντο και τέταρτο ματς χωρίς ήττα.

Χτίζει σερί ο Ολυμπιακός Β’ που ανέβηκε στην 7η θέση, μετρώντας διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα και τέσσερα παιχνίδια στη σειρά χωρίς ήττα.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν στείρο, με τις δυο ομάδες να έχουν κάποιες καλές στιγμές αλλά να μην τις εκμεταλλεύονται. Παρόλα αυτά η εικόνα του δευτέρου μέρους ήταν εκ διαμέτρου αντίθετη, με τον Μπα να ανοίγει το σκορ στο 64ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, είχαν μια φάση με τον Ρούνεϊ αλλά δεν την μετέτρεψαν σε γκολ και ο Κωστή στο 84ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-0 χαρίζοντας τη νίκη στους ερυθρόλευκους.

Στην 10η θέση με 36 βαθμούς παραμένει ο Απόλλων Πόντου που έχει καθαρίσει με την παραμονή και προσπαθεί να τερματίσει όσο πιο ψηλά μπορεί.

Ολυμπιακός Β (Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Κινκουέ, Ξενιτίδης, Καρμπόβνικ, Μπαγκαλιάνης, Μαρίνος, Βοΐλης (60′ Μπα), Κίτσος, Κωστή, Σουρλής (70′ Νταμπό), Πινακάς.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Δαλιανόπουλος (21′ λ.τ Λουφάκης), Πάτι, Σουντουρά, Καλαϊτζίδης, Ρούνεϊ, Αμπουντού, Καλογέρης, Κουακού, Αμαραντίδης, Ιντζίδης.

Διαιτητής: Τζαμουτζαντώνης (Χίου)
Βοηθοί: Πάγκαλος (Λασιθίου), Ψυλλος (Λέσβου).