Μεσσηνία

Κύπελλο Μεσσηνίας: Εύκολα η Κυπαρισσία στο Αρφαρά… (+pics)

Φάση από τον αγώνα σήμερα στο Αρφαρά

Κύπελλο Μεσσηνίας: Αστέρας Αρφαρών – ΑΟ Κυπαρισσίας 0-5. “Καθάρισε” την πρόκριση στο δεύτερο μέρος,  άντεξε  μόνο  στην αρχή  ο Αστέρας  στο Αρφαρά…

Οι διαιτητές του αγώνα στο Αρφαρά

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας πέρασε λοιπόν ο ΑΟ Κυπαρισσίας που νίκησε εκτός έδρας με 5-0 τον Αστέρα Αρφαρών.

Στα κόκκινα ο Αστέρας Αρφαρών και ο Ανέστης Μπαράι, βέβαια…

Η ομάδα του Γιώργου Καλόμαλου με δύο γκολ προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και άλλα τρία τέρματα στο δεύτερο μέρος πήρε την νίκη και συνάμα το εισιτήριο για την φάση των “8”.

Αντίθετα, ο Αστέρας άντεξε στο γήπεδο για 37 λεπτά αλλά τα δύο τέρματα που δέχθηκε λίγο πριν την λήξη του πρώτου μέρους αλλά και με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου έπαιξαν καθοριστικό ρόλο.

Και η γιατρός του αγώνα…¹

Στο 37′ ο Καπλάνης άνοιξε το σκορ για το 0-1.

Στο 45′ ο Χ. Μπουτσικάκης έγραψε το 0-2.

Στο 47′ ο Σπυρόπουλος έκανε το 0-3.

Στο 57′ και στο 87′ ο Μπακατσέλος διαμόρφωσε το τελικό 0-5.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσουλάκος με βοηθούς τους Ταβουλαρέα και Ν. Σκόρδο. Καλοί σχετικά  όλοι τους,  παρότι το ματς ήταν εύκολο….

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Κλ. Σακκάς (89′ Σέφα), Βανικιώτης, Ματθαίος (46′ Γιαννακούντζος), Μπαράι, Παντσιώτης, Φέστας, Μπούρας, Μουτσούλας, Κ. Σακκάς (56′ Π – Χ. Μωραγιάννης), Κ. Μωραγιάννης, Ξυνός (46′ Ζερβάκος).

ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ: Δασκαλόπουλος, Ανδρουτσής, Γεωργιόπουλος, Mitrov (70′ Γκόγκας), Π. Μπουτσικάκης, Diop (60′ Μπούρας), Μπακατσέλος, Σπυρόπουλος (56′ Κύρκο), Χ. Μπουτσικάκης (70′ Βλάχος), Κωνσταντόπουλος, Καπλάνης.