Μικρή ομάδα η Κηφισιά, έχασε από το… Αιγάλεω Β’!

Μικρή ομάδα η Κηφισιά, έχασε  από το… Αιγάλεω Β’!

To Αιγάλεω, αν και χωρίς  8 παρακαλώ παίκτες  το5, 6 με κορονοϊό  και  συο τραυματίες  (Μπαρμπαρούσης και Σκετεράι) ήταν ήταν ανώτερο στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και επικράτησε της Κηφισιάς (μικρή  ομάδα,  χωρίς  βαριά  φανέλα) με 1-0, με αποτέλεσμα να ανεβεί στους 17 πόντους και στην τέταρτη θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στους 13 πόντους και στην όγδοη θέση.
Το Αιγάλεω με ανακοίνωση του πριν τον αγώνα, έκανε γνωστό ότι υπήρχαν έξι συνολικά κρούσματα κορονοιού. Οι γηπεδούχοι απείλησαν με τα σουτ του Τσιλιγκίρι στο 7′ λεπτό και στο 11′ λεπτό, με τον Τριμμάτη να κάνει και αυτός σουτ στην δεύτερη φάση, αλλά τον τερματοφύλακα Κολοβούρης να αποσοβεί τον κίνδυνο. Στα επόμενα λεπτά, ξεχώρισε για την Κηφισιά το σουτ του Καλλέργη από τα αριστερά της μικρής περιοχής στο 28′ λεπτό, οπού έδιωξε την μπάλα ο γκολκίπερ Σικαλιάς. Στο 45′ λεπτό, ο Κολοβούρης για ακόμη μια φορά, μπλόκαρε το σουτ εκτός περιοχής από τον Τριμμάτη, με το σκορ του ημιχρόνου να παραμένει στο 0-0.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν τόσο με την εκτέλεση φάουλ του Τσιλιγκίρη στο 50′ λεπτό και το σουτ του Πιαστόπουλου στο 54′ λεπτό, όσο και με το σουτ του Τριμμάτη σρο 62′ λεπτό και το σουτ του Χοτζάλλι στο 63′ λεπτό.Στο 65′ λεπτό, μετά από σέντρα του Αναστασίου από αριστερά, με λανθασμένη έξοδος του Κολοβούρη, με κεφαλιά ο Αρναρέλλης, άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, κάνοντας το 1-0. Ο Αρναρέλλης απείλησε με σουτ του και στο 74′ λεπτό μετά από κάθετη μπαλιά του Τσιλιγκίρη, με τον τερματοφύλακα Κολοβούρη να απομακρύνει τον κίνδυνο για την εστία του. Το Αιγάλεω διατήρησε το προβάδισμα του μέχρι το τέλος του αγώνα και νίκησε εντός έδρας την Κηφισιά με 1-0.

AIΓΑΛΕΩ (Α. Χαραλαμπίδης) : Σικαλιάς, Παναγιώτου, Αναστασίου, Βλάχος, Παπανικόλας (56′ Χοτζάλλι), Καθάριος, Πιαστόπουλος, Τριμμάτης (89′ Μπρέμπος), Αρναρέλλης (80′ Βουκελάτος) Τσιλιγκίρης (89 Καββαδίας), Καλύβας.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Ν. Κούσας) : Κολοβούρης, Πριόνας, Σωτηράκης, Αρτυματάς, Γκότοβος, Ντοριβάλ (70′ Φελίπε), Οικονομίδης, Πρίτσας (46 Παυλάκης), Τετέϊ, Καραγκούνης, Καλλέργης (70′ Αγγελόπουλος).