Μπορούσε το “διπλό” ο Ιάλυσος πριν λίγο στο Αιγάλεω με την Σαντορίνη – Τελικό 1-1

Στο γήπεδο του Αιγάλεω αυτή την φορά σήμερα, και πέμπτη σερί ισοπαλία για τον Ιάλυσο που έμεινε στο 1-1 με την Σαντορίνη για την 13η αγωνιστική της Football League.

Η ομάδα της Ρόδου ,  ο Ιάλυσος λοιπόν βρήκε πρώτος το γκολ στο 25ο λεπτό, όταν Παπουτσογιάννοπουλος εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα  στον αμαρκάριστο Χατζησάββα, ο οποίος ανενόχλητος στο δεύτερο δοκάρι έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα!

Πρώτη πάντως, είχε απειλήσει η Σαντορίνη στο 18′ με τον Μπουντόπουλο και ισοφάρισε όταν  ο  Κανούλας έκανε το παράλληλο γύρισμα από τα δεξιά, με τον Γιουκούδη με κεφαλιά να κάνει στο 33′ το 1-1. Μάλιστα, οι τυπικά γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν πετύχει και δεύτερο τέρμα αν ο Μπουντόπουλος δεν… έχανε το άχαστο με κενό το τέρμα στο 43ο λεπτό μετά από πάσα-μισό γκολ του Πολύζου.

Ο Γιουκούδης για την Σαντορίνη στο 51ο λεπτό άγγιξε το γκολ της ανατροπής, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ανδρούτσου. Οι Ροδίτες ζήτησαν δύο πέναλτι, το πρώτο στο 49′ σε μαρκάρισμα του Παπουτσογιαννόπουλο και το δεύτερο στο 69′ σε χέρι του Παντίδου.