Μεσσηνία

ΝΙΚΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ F.C (1-1): Τσίμπησαν βαθμό στο 90+

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Νίκη Πλάτης και Αστέρας Βαλύρας, στην κυριακάτικη 19/01 συνάντηση που διεξήχθη στο νέο στάδιο Φιλιατρών στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του β΄ γύρου για τον 2ο όμιλο της Μεσσηνίας, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις του αγώνα!

Στο αγωνιστικό μέρος οι «μπέμπηδες» του Κώστα Ζησιμάτου κρατούσαν το 0-1 και το τρίποντο σε όλο το 90λεπτο, καθώς είχαν ανοίξει το σκορ με τη συμπλήρωση του α΄  δεκαπεντάλεπτου και «εκτελεστή» τον Μάκη Πανταζή, αλλά στο 90+ ο Μιχαλακόπουλος για το συγκρότημα της Νίκης Φιλιατρών έγραψε το τέρμα της ισοφάρισης σε 1-1.

Εύκολο έργο είχε ο νεαρός και πολλά υποσχόμενος ομογενής ρέφερι Ε. Τζεμαλάι με τους βοηθούς του Λ. Διακουμάκο και Α. Μιχαλόπυλο

ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ: Χ. Τσοροβ άς, Π. Γιαννόπουλος,  Π. Στυλιανός, Αλεξανδρόπουλος, Σταθόπουλος, Καραβίτης, Μιχαλακόπουλος, Ι. Τσοροβάς, Διονυσόπουλος (80΄ Νικητόπουλος), Ι. Φούντας (66΄ΙΙ. Φούντας) και Μητρόπουλος (90 Γριβοκωστόπουλος)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ: Βασίλης Μανιάτης, Ανδρέας Δουλάμης (57’ Νικολόπουλος), Βασίλης Καυκούλας, Κωστής Σιάγκρης, Μάκης  Πανταζής, Γιώργος Γυφτέας, Θόδωρος Κ. Καυκούλας, Χρήστος Λαπέας,  Δημήτρης  Θ. Στρατής (56 λ.τ. Γιάννης Μαυροειδής), Αθανάσιος. Μπούτρος (65’ Κώστας Θ. Καυκούλας) και Γιώργος Αργ. Τσιγάρος