Νίκη Βόλου – Καμπανιακός 2-0: Εύκολα και χαλαρά

Επιστροφή στις νίκες για τη Νίκη στο πρωτάθλημα της Super League 2 καθώς επικράτησε του Καμπανιακό 2-0 εντός έδρας.

Η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου καθάρισε από το πρώτο μέρος χάρη στα τέρματα του Τζιώρα στο 30ο λεπτό και του Ανδρέου στο 43ο λεπτό. Μάλιστα στο δεύτερο μέρος είχαν ευκαιρίες και για τρίτο γκολ με καλύτερη το δοκάρι του Μιράντα στο 53′.

Η Νίκη Βόλου έφτασε τους έξι βαθμούς, ενώ ο Καμπανιακός παρέμεινε στους τρεις βαθμούς.

Νίκη Βόλου: Γκαραβέλης, Κάσσος (70′ Τοπαλίδης), Αναστασίου, Ανδρέου, Μπαχανάκ, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης (61′ Λίταινας), Γαβριηλίδης, Ριμπέιρο (80′ Πολίτης), Μιράντα (61′ Κρητικός), Τζιώρας (70′ Μοράρ).

Καμπανιακός: Κασαπίδης, Γαρύφαλλος, Γιουκούδης, Καθάριος Ν. (77′ Καράμπελας), Μπούσης, Παπαστεριανός, Πόζογλου (70′ Ξιφιλίνος), Καθάριος Π. (46′ Προσκυνητόπουλος), Σαρβανίδης (46′ Έππας), Τότσκα (60′ Μάνιος), Φροσύνης.