Νίκησε 2-0 την Λέρνα ο Παναρκαδικός!

Αντιμέτωπες σήμερα δυο ομάδες που …βράζουν στο ίδιο καζάνι! Δηλαδή με χαμηλό προϋπολογισμό σε σχέση με τα δεδομένα άλλων ομάδων, προσπαθούν να κάνουν μια αξιοπρεπή πορεία και με δεδομένο οτι υποβιβάζονται πολλές ομάδες.

Ο αγώνας ξεκίνησε υπο βροχή στην Τρίπολη, κάτι όμως που δεν εμπόδισε τον Παναρκαδικό να προηγηθεί. Μόλις στο 2′ ο Λυμπερόπουλος άνοιξε το σκορ, απο ασιστ του Τσιώλη.

Στο 6’ σουτ του Γεωργόπουλου πέρασε πάνω απο τα δοκάρια, στο 11’ φάουλ του Μούγιου κόντρα και ο Ψυχογιός μπλόκαρε.

Στο 25’ απο σέντρα, ο Γεωργόπουλος είχε την κεφαλιά, που πέρασε κόρνερ απο το σώμα του Σελλή.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση Λέρνας που υποχρεώθηκε σε αλλαγή της τελευταίας στιγμής με τον Κάπλατζη να μην ξεκινάει και να παίρνει την θέση του οι Παπαγεωργόπουλος, ξεκίνησε καλά και προσπάθησε να πιέσει. Είχε το διάστημα αυτό ενα-δυο σουτ με Φλεβάρη και Τριανταφύλλου και μια κεφαλιά με τον Καϊάφα.

Στο 59’ έγινε μια φάση που πιθανόν να έκρινε τον αγώνα. Συγκεκριμένα, ο διαιτητής δεν δίνει φάουλ υπερ του Μούγιου, με αποτέλεσμα να βγει μόνος στην αντεπίθεση ο Γεωργόπουλος και ο Φλεβάρης να τον σταματήσει αντικανονικά. Ο μέσος της Λέρνας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη και λίγα λεπτά αργότερα, στο 61’ έγινε το 2-0. Εγινε κόρνερ, ο Μουλιάτος έπιασε την κεφαλιά ο Ταραντίλης προσπάθησε να διώξει αλλά η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Κατσαούνη.

Στο 75’ ο Μουλιάτος βγήκε μόνος αλλά άργησε και ο Σελλής με προβολή τον έκοψε.

Στο 82’ ο Μπιτζής σε θέση βολής απο κάθετη τοπυ Μούγιου, αλλά πλάσαρε άσχημα ελάχιστα άουτ.

Στο 84’ και στο 86’ ο Κατσαούνης με σωτήριες επεμβάσεις του κράτησε χαμηλά το σκορ απέναντι σε Καναβέτα και Μουλιάτο.

Οι συνθέσεις:

Παναρκαδικός (Α.Μαυρέας): Ψυχογιός, Καναβέζας (88′ Μπαλάσης), Μπινιώρης, Σεντεμέντες, Σπίντζος, Κασάπης, Μουλιάτος (90′ Σωτηρόπουλος), Τσιώλης, Γεωργόπουλος, Ν. Λυμπερόπουλος (66′ Στρέμπας), Σβίγγος

Ενωση Λέρνας (Λ.Κούρος): Κατσούνης- Δούρος, Καϊάφας, Παπαγεωργόπουλος (43′ Ταραντίλης), Σελλής- Μούγιος, Παπουτσής, Φλεβάρης, Τριανταφύλλου (89′ Καζολιάς), Γιάντομ (87′ Λέρμας)- Μπιτζής.