![Ο “Νονός” γράφει: Θα μεγαλουργήσει η Μαύρη Θύελλα, με Πρασσά και Τσιώλη!](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2022/07/IMG_20191125_162956-1000x600-1.jpg)
* Γράφει ο Νονός της Ιαχής «Μαύρη-Θύελλα» Τάκης Παναγιωτόπουλος (1968-69 Καισαριανή).
«Η ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ»
Η μεγάλη κυρία του νότου έχει πολλά χρόνια να μας τιμήσει με τη συμμετοχή της στην ELIT των ισχυρών της χώρας.
Αυτό το γεγονός έχει στεναχωρήσει και προβληματίσει στα μέγιστα τους πολυάριθμους Μεσσήνιους φιλάθλους της, οι οποίοι έχουν αρχίσει να ρωτούν και μάλιστα τελευταία (μετά το φιάσκο της περσινής χρονιάς) να επικοινωνούν μαζί μου τηλεφωνικά ή ερχόμενοι για διακοπές στη Μεσσηνία να φροντίζουν να βρισκόμαστε και να τα λέμε.
Τι συμβαίνει μάστορα κύριε Τάκη, νονέ, τι γίνεται είχατε τον κυρ Σταύρο και τον διώξατε.. Όπα φίλε, ώπα, παίρνω το λόγο, τον κυρ Σταύρο δε τον διώξαμε εμείς παρά μια οργάνωση από το πουθενά( η σφύγκα) με 10-15 οπαδούς όλους και όλους..Τον έβρισαν στη Ριζούπολη, στην Καισαριανή και στη Λειβαδιά.
Συμφωνώ όμως μαζί σας όμως στο ότι μετά από αυτόν ανέλαβαν την ομάδα ολιγαρκείς διοικούντες οι οποίοι επί προεδρίας τους διέπραξαν μεγάλα αδικήματα κάνοντας σκορ 7-0 με τη Σπάρτη και 5-0 με τον Ασπρόπυργο.
Λοιπόν τέρμα η συζήτηση, άνω τελεία και τεντώστε τα αυτιά σας να ακούσετε και το ποιο σπουδαίο να καταλάβετε τι γίνεται τώρα.
Πρώτον και κύροιον φρέσκα κουλούρια πουλάει ο κουλουράς, συμφωνείτε…τέρμα τα παλιά! Εσύ ρε φίλε που με κοιτάς περίεργα ξέχασες ότι έπεσε η ΑΕΚ στη Γ Εθνική για χρέη, την ακολούθησε ο Πανιώνιος. Ο ΗΡΑ και άλλες ομάδες καθώς βέβαια και η δική μας.
Τώρα όμως που είναι πρόεδρος της ο καλός άνθρωπος ο κύριος Πρασσάς, ο οποίος αρχίζει και έχει μια Α πείρα.πχ φέτος δεν έφερε τον επιπόλαιο όπως αποδείχθηκε Αναστό, αλλά έφερε το φίλο μου τον Τσιώλη, ο οποίος όπου εργάσθηκε έφτιαξε ομάδες.
Ο κύριος Πρασσάς εάν σταματήσει να συμβουλεύεται τους ολιγαρκείς παράγοντες οι οποίοι όπως λέμε παρά πάνω της επιστολής, παλαιότερα είχαν αποτύχει και παίρνει τις αποφάσεις μόνος του, τότε η ομάδα θα μεγαλουργήσει και πολύ σύντομα θα επιστρέψει στα σαλόνια της Α ΕΘΝΙΚΗΣ.
Ο πρόεδρος τη θέληση την έχει καθώς και τη δύναμη της ευχέρειας για μεγαλύτερο ρόστερ του περσινού, αλλά ρε αδερφέ φέτος θέλει τη στήριξη τη δική μας των φιλάθλων, διότι για να πάρει μπρος η τζάγκουαρ, η λαμποργκίνι, η φερράρι θέλει το κλειδί στη μίζα το οποίο το γυρνάνε πάντα από τότε που ιδρύθηκε μέχρι τα τώρα οι φιλάθλοι της και όχι όπως γράφτηκε στο προηγούμενο κείμενοι οι φιλέλληνες της!!
Η καινούργια Καλαμάτα είναι του προέδρου της κυρ Γεωργίου Πρασσά και των φιλάθλων της και του φίλου Σωτήρη που τρελάθηκε μαζί μας!!!
Μετά τιμής (ακόμα τη διατηρώ)
ο Νονός της Ιαχής «Μαύρη-Θύελλα» Τάκης Παναγιωτόπουλος ή Αδύσώπητος
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2021/04/sportstonoto-newwhite.png)
3 Comments
Leave a Reply
Ακύρωση απάντησης
Leave a Reply
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2024/04/tsikouris_georgios.jpg)
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2022/06/alberto_sala.jpg)
Πρόσφατα άρθρα
- Οι αθλητικές μεταδόσεις του Σαββάτου: Με πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων σήμερα (+videos)
- Θανατηφόρο τροχαίο στη Μεσσηνία – 2 παιδιά ανάμεσα στους 4 νεκρούς (video)
- Ολυμπιακοί Αγώνες, Τελετή Έναρξης: Ο Ζιντάν παρέδωσε την Ολυμπιακή Φλόγα στον Ναδάλ (+video)
- Ιαπωνία – Παραγουάη 5-0 | HIGHLIGHTS
- Τελετή Έναρξης | ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ συγκίνηση από την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ Celine Dion! (video)
- Τελετή Έναρξης | Η είσοδος της Κύπρου με σημαιοφόρο τον Μίλαν Τραΐκοβιτς! (video)
Addurl.gr – Κατάλογος Επιχειρήσεων
![](https://www.sportstonoto.gr/wp-content/uploads/2020/10/ademai.jpg)
Δες ακόμη…
-
Η Ώρα του Σωτήρη
/ 2 μήνες agoΘοδωρής Ζαγοράκης: “Γιώργο Πρασσά κάντο όπως ο Ιβάν Σαββίδης” (+video)
Μια ξεχωριστή “Ωρα του Σωτήρη” είχαμε λοιπόν την Δευτέρα 3-6-2024, στις 22:30′ το βράδυ,...
By sportstonoto -
Καλαμάτα
/ 2 μήνες agoΓεωργούντζος: “Το όνειρο πραγματικότητα ο Ολυμπιακός, θα πάει στη Super League την Καλαμάτα ο Πρασσάς” (video)
Ο Σωτήρης Γεωργούντζος μίλησε ως καλεσμένος στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του “Mesogeios tv“ και...
By sportstonoto
Dim
14/07/2022 at 10:39
Νονε 28 οκτ προπονητης σας θα ειναι ο αλενατορε..μην εξαφανιστεις τοτε😁
sportstonoto
14/07/2022 at 11:03
Ponas???
Μήτσος
14/07/2022 at 14:24
Δυνατά μεΣακη Τσιώλη!