Ο Βλαχιώτης της SL2, έχασε 2-0 και αποκλείστηκε από Ηλιούπολη της Γ’ Εθνικής…

Αποκλεισμός ΣΟΚ του Αστέρα Βλαχιώτη της Super League 2, σήμερα στην Ηλιούπολη,  από την ομώνυμη τοπική ομάδα  της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, στο ντεμπούτο του Κώστα Βελιτζέλου στον πάγκο των “Λακώνων”……

O ΓΣ Ηλιούπολης επικράτησε λοιπόν του Αστέρα Βλαχιώτης με 2-0 και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.
Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να κάνουν τις ευκαιρίες του γκολ στο πρώτο ημίχρονο και το σκορ έμεινε στο 0-0. Η Ηλιούπολη άνοιξε το σκορ με τον Τσατσαρή στο 49′ λεπτό, ενώ ο Ταβάρες διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων στο 80′ λεπτό ανεβάζοντας τον δείκτη στο 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Συνθέσεις:

Γ.Σ. Ηλιούπολης(Χαντές Ευάγγελος): Τσάκαλος(87’ Λέτσο), Πολίτης, Μπουσάι, Κρητικός, Τσατσαρής, Μαλάι, Γάγγος(87’ Γεωργιάδης), Ταβάρες(87’ Σάμιος), Κράσι(53’ Ντογκάνι), Ζέλο, Ντινιωτάκης.

Αστέρας Βλαχιώτη(Κώστας Βελιτζέλος): Καραγκιολίδης, Ρόδης(46’ Αναστασόπουλος), Ζάννης(78’ Σάνι), Λάμτσε, Πεχλιβανόπουλος, Μαϊσουράτζε, Σοκολάροβ, Ζαΐμι(56’ Σταυρόπουλος), Παπούλης(56’ Ντούνης), Τσίπρας, Άντο Εμμάνουελ(70’ Χριστόπουλος).