Παναθηναϊκός Β’ – Παναχαϊκή 2-2: Ακόμα χωρίς νίκη η Παναχαϊκή… (+pic)

Παναθηναϊκός Β’ – Παναχαϊκή 2-2:  Ακόμα χωρίς  νίκη η Παναχαϊκή… (+pic)

Με την ισοπαλία (2-2) ανάμεσα σε Παναθηναϊκό Β’ και Παναχαϊκή ολοκληρώθηκε η 13η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Super League 2. Αμφότερες οι ομάδες συνεχίζουν την προσπάθειά τους για την αποφυγή του υποβιβασμού στη Γ’ Εθνική.

.Παναθηναϊκός Β’ και Παναχαϊκή έκλεισαν τη 13η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Super League 2, σε ένα ματς που είχε τέσσερα τέρματα κι ένα αποτέλεσμα (2-2) που δεν άφησε ικανοποιημένη καμία ομάδα ενώ θα πρέπει να σημειώσουμε πως η αναμέτρηση διεξήχθη υπό το βλέμα του Φατίχ Τερίμ και των συνεργατών του που βρέθηκαν στις κερκίδες για να πάρουν μια πρώτη γεύση των ταλαντούχων ποδοσφαιριστών

Οι πράσινοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και προηγήθηκαν με 2-0 χάρη στα γκολ των Γιώργου Σιδερά και Γιώργου Κυριόπουλου στο 19′ και 36′ αντίστοιχα, με την ομάδα της Πάτρας να απαντάει με τον Γιόχαν Μπάρετ πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο.

Στο 40′ μείωσε το σκορ μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ δύο λεπτά αργότερα με προβολή ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Λιοφάγου έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε τίποτα, με τον Παναθηναϊκό να βρίσκεται μετά από 13 αγωνιστικές στη 10η θέση με 11 βαθμούς και την Παναχαϊκή να παραμένει ουραγός με μόλις 7 πόντους.

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Μαργκόνο, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος (86′ Καραμπάς), Μαρτίνης (86′ Λαμψιάς), Φουρτάδο, Κυριόπουλος, Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Σαρδέλης, Τουρκοχωρίτης (70′ Νταμπίζας), Λιούμης (55′ Μπιλάλ)

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Γρηγορόπουλος (46′ Μπαξεβάνος), Λιοφάγος, Νάστος, Μπαρέτ, Προύντζος, Αλίμπε (62′ Παραστατίδης), Ζέκοφ (62′ Πατρινός), Καραγιάννης, Μπεντοσβίλι (80′ Τραορέ), Χριστόπουλος (90′ Κυρσανίδης)