Πέρασε δύσκολα ο ΠΑΟ Ρουφ από την Μεσσηνία

Ο ΠΑΟ Ρουφ, δύσκολα,  καθώς χρειάστηκε την παράταση για να επικρατήσει του ΑΟ Διαβολιτσίου με 1-3 στο γήπεδο του Μελιγαλά και να πάρει την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο ΠΑΟ Ρουφ άνοιξε το σκορ στο 26′ λεπτό με τον Νιτσάκη, το οποίο ήταν το μοναδικό γκολ που μπήκε πριν πάνε οι ομάδες για τα αποδυτήρια (0-1).

Ο ΑΟ Διαβολιτσίου ξεκίνησε δυνατά στο δεύτερο μέρος και ισοφάρισε στο 51′ λεπτό με τον Μουλιάτο και έγινε το 1-1, που ήταν το σκορ της κανονικής περιόδου, με τις δύο ομάδες να χρειάζονται την παράταση για να λύσουν τις διαφορές του.

Οι δύο ομάδες ήταν ανταγωνιστικές στα πρώτα λεπτά της παράτασης, αλλά ο Νούτσος με δύο γκολ, στο 104′ λεπτό και στο 110′ λεπτό αντίστοχα, διαμόρφωσε το τελικό 1-3, με τον ΠΑΟ Ρουφ να παίρνει την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

ΑΟ Διαβολιτσίου (Μάρκος Στεφανίδης): Μαρτσέλο, Βλάχος, Θώδης, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Πιτσιλής, Γκελκέρια (82’ Βέλλης), Στραβάκος (46’ Κρεμμύδας), Πάγια, Τσιγαρίδης, Μουλιάτος.

ΠΑΟ ΡΟΥΦ (Ισίδωρος Σταυριανός): Κουνάδης, Σαχσανίδης, Πλουμάτος (80′ Φιλιμέγκας), Οικονομόπουλος, Χατζηλάμπρος, Αλεξίου, Νητσάκης (76′ Σιμάκου), Νατσιόπουλος (115′ Αλεξανδρόπουλος), Μάντζιος (50′ λ.τρ. Νούτσος), Καλλέργης (115′ Ζελενίτσας), Βερνάρδος.