Πετάνε» τα Χανιά, 3-0 τον Τηλυκράτη

Συνεχίζονται οι υψηλές πτήσεις για την ομάδα των Χανίων η οποία κατάφερε να καθαρίσει και τον Τηλυκράτη με συνοπτικές διαδικασίες με σκορ 3-0.

Το 4/4 είναι γεγονός για τα Χανιά, καθώς μετά τις δύο νίκες στο Κύπελλο η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη διπλασίασε τις επιτυχίες της και στο πρωτάθλημα. Τα Χανιά επιβεβαίωσαν ουσιαστικά τα προγνωστικά, καθώς θεωρούνταν εξ αρχής το φαβορί απέναντι στην ομάδα της Λευκάδας.

Το γρήγορο γκολ από τον Μάναλη με κοντινό σουτ στο 5ο λεπτό διευκόλυνε τα πράγματα, απαλλάσσοντας από πολύ νωρίς το όποιο άγχος των γηπεδούχων, οι οποίοι ωστόσο και στη συνέχεια του αγώνα κυριάρχησαν και θα μπορούσαν να έχουν σημειώσει νωρίτερα από το σημείο που το πέτυχαν το 2-0.

Τελικά το δεύτερο γκολ ήρθε στο 51ο λεπτό από τον Λεμονή που σκόραρε με σουτ και δη για ένα ακόμα παιχνίδι, δείχνοντας ότι βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα αυτή την περίοδο.

Τον επίλογο στον αγώνα έγραψε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Νίκολιτς στο 79’.

Πλέον ακολουθεί η διακοπή του πρωταθλήματος αλλά τα Χανιά έχουν την επόμενη Δευτέρα το παιχνίδι με τον ΟΦΗ στο κύπελλο Ελλάδος το οποίο θα διεξαχθεί στο γήπεδο Περιβολίων.