Πολύ καλό το Αιγάλεω, “φιλικά” 1-0 την Ηλιούπολη στο “Σίτι”

Πολύ  καλό το Αιγάλεω,  “φιλικά” 1-0  την Ηλιούπολη στο “Σίτι”

Η εξαιρετική και πλήρης παρακαλώ, ανακοίνωση- ενημέρωση του Αιγάλεω:

Νίκη και θετική εμφάνιση

Τη νίκη με 1-0 επί της Ηλιούπολης πανηγύρισε το Αιγάλεω σε φιλικό προετοιμασίας που φιλοξενήθηκε στο “Στ. Μαυροθαλασσίτης”.

Θετικές εντυπώσεις άφησε η ομάδα μας στο σημερινό φιλικό με την Ηλιούπολη, καθώς στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα έδειξε πολύ καλά στοιχεία και διάθεση στο παιχνίδι της.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 13ο λεπτό ο Χρήστος Κολλάς με πλασέ, έπειτα από συνδιασμο των Τσίτσαρη-Μπαστιάνου και πάσα του Τσιλιγκίρη.

Το Αιγάλεω παίζοντας πολυ καλά, κυριως στο πρώτο μέρος, απείλησε στο 4 με τον Τσίτσαρη και εκτός του γκολ του Κολλά, θα μπορούσε να πετύχει και άλλα τέρματα. Ωστοσο στο 27ο λεπτό δεν καρποφωρισε η προσπάθεια του Τσιλιγκίρη, ενώ στο 32 ο Κολλάς βρέθηκε σε θέση βολής, όμως τελευταία στιγμή απομάκρυνε ο Μπουσάϊ.

Στην επανάληψη το City μπήκε δυνατά χάνοντας νέα ευκαιρία στο 50 με τον Φουρλάνο.

Στην συνέχεια οι αρκετές αλλαγές επιρρεασαν τον ρυθμό του παιχνιδιού, με την ομάδα μας να χανει μια ακόμη ευκαιρία στο 85 όταν ο Χοτζάλι έκανε το σουτ, ομως η μπαλα απομακρύνθηκε από τα σώματα αμυντικών της Ηλιούπολης.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Θ. ΓΡΑΦΑΣ) : Σικαλιάς, Βλάχος, Φουρλάνος, Πεχλιβανόπουλος, Σκεντεράϊ, Πολυχρόνης, Πιαστόπουλος, Τσίτσαρης, Μπαστιάνος, Τσιλιγκίρης, Κολλάς.
Στην επανάληψη αγωνίστικαν και οι : Σκαφίδας, Παπανικόλας, Νικολακόπουλος, Δημούτσος, Χοτζάλι, Μπούσης, Ραυτόπουλος Β, Παλτόγλου και Ραυτόπουλος Δ.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Ν. ΠΑΝΤΕΛΗΣ) : Περιατερίδης, Πολίμος, Μπουσάϊ, Πατσατζόγλου, Muriel, Diaz, Βάρκας, Γκοτσούλιας, Felype, Τριανταφυλλάκος, Μπαστακός.
Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι : Κωστόπουλος, Κρητικός, Πολίτης, Ανδρέου, Κρέτση, Γεωργιάδης, Δημητριάδης, Ματσούκας, Ντόι.