Καλαμάτα

“Αναστό”: “Δίκαια η νίκη, έτοιμοι στις 7 του Νοέμβρη”!

Ο Νίκος Αναστόπουλος, με τον Γιώργο Ράλλη, σήμερα στην Γαστούνη

Πολύ ευχαριστημένος έμεινε λοιπόν ο προπονητής της Καλαμάτας Νίκος Αναστόπουλος,  “ματ” έκανε βέβαια συον Δημήτρη Ελευθερόπουλο, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, μετά το τέλος του σημερινού φιλικού κόντρα στην Παναχαϊκή και την εύκολη νίκη της Μαύρης Θύελλας επι των “Πατρινών” .

Οι δηλώσεις Αναστόπουλου μετά τη φιλική νίκη με 2-1 επι της Παναχαϊκής, στο σαιτ της ΠΑΕ Καλαμάτα:

«Μέχρι το 20 λεπτό η Παναχαϊκή μπήκε πιο καλά στον αγώνα και πιο δυνατά όπου και προηγήθηκε νωρίς. Ύστερα ισορροπήσαμε το παιχνίδι και καταφέραμε και ισοφαρίσαμε με το γκολ του Μπουσμπίμπα. Είχαμε μια άτυχη στιγμή με το πέναλτι λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο. Πήραμε δίκαια την νίκη.

Στο β ημίχρονο κάναμε κάποιες αλλαγές. Οι παίκτες τα έδωσαν όλα. Στα φιλικά παιχνίδια δε μετράνε τα αποτελέσματα. Στόχος μας είναι στις 7 Νοεμβρίου να ‘μαστε έτοιμοι στην έναρξη του πρωταθλήματος.»