“Αυτοκτόνησε” το Διαβολίτσι στην Αργολίδα

Μία ανάσα από την πρώτη νίκη και μάλιστα εκτός έδρας στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, έφθασε ο ΑΟ Διαβολιτσίου που ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου.

Οι “νερατζούρι” παρουσίασαν πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο σε σχέση με την πρεμιέρα και κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με τον Μουλιάτο, στο 20′, ύστερα από σέντρα του Τσιγαρίδη και καταπληκτική ενέργεια του Ηλιόπουλου.

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα, συνέχισε στο ίδιο μοτίβο και στο δεύτερο ημίχρονο αλλά ο διαιτητής  φέρεται να έβαλε το χεράκι του στις καθυστερήσεις.

Συγκεκριμένα, στο 92′ έδωσε  πέναλτι στους γηπεδούχους όπου και ισοφάρισαν με τον Μπιτζή για το τελικό 1-1. Επίσης, ακυρώθηκε γκολ του Καντούτση με κεφαλιά.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ν. ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ: Διασσινός, Μούγιος, Καρέλης, Καπλατζής, Πούτσι, Παπαιωάννου, Μερκούρης, Χατζησοφρωνίου, Μπιτζής, Λαθούρης, Γεωργίου.

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Βασιλειάδης, Σταματελόπουλος, Θώδης, Καντούτσης, Μπαλόπουλος, Στραβάκος, Πιτσιλής, Μουλιάτος, Ηλιόπουλος, Τσιγαρίδης (46′ λ.τρ. Γούεσλει), Αλεξανδρής (90′ Μπούνας)